قیمت روز محصولات اپل

اولین نسخه آزمایشی سیستم عامل macOS Big sur منتشر شد

اولین نسخه آزمایشی سیستم عامل macOS Big sure منتشر شد

اپل به سراغ آزمایش نسخه جدید macOS Big Sur برای سری مک رفته است؛ هم اکنون توسعه دهندگان می‌توانند نسخه اول ۱۱.۱ را آزمایش کنند.

نسخه جدید توسعه دهندگان سیستم عامل بتا کمپانی اپل را می‌توان از طریق Apple Developer Center برای افرادی که در برنامه آزمایشی ثبت نام کرده‌اند دریافت کرد یا از طریق به روزرسانی over-the-air در دستگاه هایی که نرم افزار بتا را اجرا می کنند، می توان دانلود کرد. بتای عمومی معمولا طی چند روز پس از نسخه های توسعه دهندگان ، از طریق وب سایت Apple Beta Software Program در دسترس کاربران قرار می گیرد.

خیلی زود است که تعیین کنیم اپل در بتا اول چه چیزی تغییر داده است ، اما احتمالاً شامل برخی از نسخه های آزمایشی برای طیف وسیعی از مشکلات راه اندازی شده است.

خود اپل به شدت به کاربران پیشنهاد می کنند که از نصب بتا در دستگاههای اصلی خودداری کنند ، زیرا این امر احتمال از بین رفتن داده ها یا سایر موارد را دارد. در عوض توصیه می شود بتا را روی دستگاههای ثانویه یا غیرضروری نصب کنید و اطمینان حاصل کنید که از قبل اطلاعات خود را ذخیره یا از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کنند.

نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل مک، درمقایسه‌ با نسخه‌ی قبلی بازطراحی و رابط کاربری آن دچار تغییرات گسترده‌ای شده است. دسترسی سریع‌تر به اپلیکیشن‌ها و فایل‌ها و پوشه‌ها از مزایای نوارابزار جدید مک او اس Big Sur محسوب می‌شود.

طراحان اپل خواسته‌اند سیستم‌عامل مک بیشتر شبیه به iOS شود؛ به‌همین‌دلیل، رابط کاربری را از نو طراحی کرده‌اند. یکی از تغییرات نحوه‌ی تعامل آیکون‌ها با نشانگر یا ماوس است و زمانی‌که کاربر ماوس را روی آن‌ها برد، هایلایت می‌شوند.

MacOS Big Sur قسمتی به‌نام کنترل‌سنتر دراختیار کاربران قرار می‌دهد تا میزان روشنایی و… را تغییر دهند و درواقع، دسترسی سریع‌تری برای ویرایش تنظیمات سیستم‌عامل داشته باشند.