قیمت روز محصولات اپل

آپدیت جدید اینستاگرام و تغییرات اساسی در صفحه اصلی این پلتفرم

آپدیت جدید اینستاگرام و تغییرات اساسی در صفحه اصلی این پلتفرم

اینستاگرام در بروزرسانی جدید خود صفحه اصلی این پلتفرم را به طور کامل باز طراحی کرده و در اتفاقی غیر منتظره تغییرات اساسی در آن به وجود آورده است…

هم اکنون کاربران در صفحه اصلی دو تب دیگر به نام ریلز (Reels) و شاپ (Shop) را نیز مشاهده خواهند کرد. تغییرات عمده در صفحه اصلی پس از چند سال صورت گرفته و این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود گفته است با اضافه کردن دو تب ریلز و شاپ به صفحه اصلی قصد داشته تا استفاده از آن‌ها را برای کاربران آسان‌تر کند.

قابلیت Reels اینستاگرام

آپدیت جدید اینستاگرام و تغییرات اساسی در این پلتفرم

بالاخره اینستاگرام برای رقابت با اپلیکیشن محبوب تیک تاک از قابلیت Reels خود رونمایی کرد که شباهت زیادی به استوری دارد. یکی از ویژگی‌های اصلی Reels امکان آهسته کردن ویدئو مشابه تیک تاک، اضافه کردن افکت، گذاشتن تایمر و اضافه کردن صدا می‌باشد.

Reels اینستاگرام ویدئوهای ۱۵ ثانیه‌ای، کوتاه و سرگرم کننده‌ای هستند که که از طریق موسیقی، انیمیشن‌ها، صداها، جلوه‌های AR ، ایموجی‌ها و موارد مشابه بستری عالی را برای بروز خلاقیت در اختیار افراد قرار می‌دهند.

مزیت بزرگ Instagram Reels این واقعیت است که اینستاگرام به عنوان پلتفرم اصلی یک کتابخانه گسترده از صداها را فراهم کرده که کاربران می‌توانند بدون محدودیت از آن‌ها استفاده کنند. تفاوت دیگر ریلز و استوری در نحوه‌ی انتشار آن‌هاست؛ استوری فقط برای فالوینگ‌ها نمایش داده می‌شود، ولی ریلز در صفحه اکسپلور نمایش داده می‌شود. این قابلیت برای برخی کشورها فعال شده است.

قابلیت shop: تبدیل پروفایل تجاری به فروشگاه اینستاگرامی

آپدیت جدید اینستاگرام و تغییرات اساسی در این پلتفرم

اینستاگرام برای کمک به مشاغلی که در اثر بحران کرونا دچار مشکل شده‌اند، از قابلیت جدید فروشگاهی خود رونمایی کرد. در این آپدیت جدید نیازی نیست تا به کاربر بگویید برای ورود به سایت و صفحه محصول بر روی لینک بایو کلیک کند. کافیست کاربر بر روی پست شما ضربه بزند و بعد از دیدن قیمت که به صورت تگ محصول ظاهر می‌شود، مستقیما به وبسایت شما هدایت شود. علاوه بر آن کاربر می‌تواند محصولات مرتبط را نیز به صورت آلبوم ببیند؛ بنابراین کاربران می‌توانند از پروفایل بیزنسی اینستاگرام  یا از طریق Feed و Stories به یک فروشگاه مراجعه کنند.

برای استفاده از این قابلیت لزوما باید پروفایل شما تجاری (بیزینس اکانت) باشد و به یک صفحه بیزنسی در فیسبوک متصل باشد. به دلیل مشکلات تحریم نمی‌توانید محصولات خود را به ریال/تومان وارد کنید و امکان ورود آدرس و شماره واقعی کسب و کار نیز وجود ندارد، اما می‌توان با رعایت یک سری نکات، فروشگاه اینستاگرامی خود را راه اندازی کنید.

 این موضوع نشان می‌دهد که اینستاگرام از این پس قرار است توجه ویژه‌ای به این دو موضوع در پلتفرم خود داشته باشد. هردوی این گزینه‌ها پیش از این نیز در این پلتفرم وجود داشته است و توانسته بود توجهات زیادی را به خود جلب کند. ریلز مانند پلتفرم تیک تاک به کاربران کمک می‌کند تا ویدیوهای کوتاه ثبت و منتشر کنند. این طرح پس از قرارگیری در صفحه هوم، کاربران را به طور مستقیم به قابلیت ریلز متصل خواهد کرد. تب شاپ نیز از این پس علاوه بر نشان دادن پیشنهادهای خرید، برخی محصولات منتخب اینستاگرام را نیز نمایش خواهد داد.