قیمت روز محصولات اپل

اپل همکاری خود را با یک شرکت که حقوق کارگری را نقض میکرد متوقف کرد

اپل همکاری خود را با یک شرکت که حقوق کارگری را نقض میکرد متوقف کرد

اپل همکاری خود را با یک شرکت که حقوق کارگری را نقض میکرد متوقف کرد! در این مقاله به طور کلی دو مورد زیر را مورد بحث قرار می‌دهیم:

  1. اپل تجارت آینده‌اش را با Pegatron، به عنوان شریک اصلی مونتاژ آیفون‌ها، به حالت تعلیق درآورد و گفت تولید کننده‌ی تایوانی، قوانین کار خود را نقض کرده است.
  2. این اولین باری نیست که از شرکت اپل به دلیل شرایط کار در کارخانه‌های سازنده‌ی محصولاتش در چین انتقاد می‌شود.

اپل، روز دوشنبه گفت که تجارت آینده‌اش را با Pegatron که یک شریک اصلی برای مونتاژ محصولاتی مانند iPhone و iPad است به خاطر نقض حقوق کار، به حالت تعلیق درآورده است.

گزارش CNBC از قطع همکاری اپل بخاطر حقوق کارگری

سخنگوی اپل به CNBC گفت:

چند هفته پیش، ما متوجه شدیم که Pegatron – یکی از تولید کنندگان اپل در چین – آیین نامه‌ی اپل را در زمینه‌ی اجرای کار دانشجویی نقض کرده است.

اپل گفت که Pegatron کارگران دانشجویی را برای کار، به غلط گروه بندی کرده است و در این مورد برای اینکه نقض آیین نامه‌ی رفتاری اپل را مخفی کند از کاغذ بازی و موارد این چنینی استفاده کرده است…

اپل به CNBC گفت:

دانش آموزان باید شب کاری و یا اضافه کاری می‌کردند و حتی شنیده شده است که گاهی دانشجویان به اجبار در پروژه‌هایی کار می‌کردند که در ارتباط با رشته‌ی خودشان نبوده است.

شرکت اپل گفت که تمام این موارد که به اشتباه در حق دانش آموزان صورت گرفته بود را جبران کرده است و آن‌ها را به خانه و مدرسه‌ی خود بازگردانده است.

نیویورک تایمز در روز دوشنبه برای اولین بار این خبر را منتشر کرد!

اپل گفت که کارمندان Pegatron برای فرار از مکانیسم‌های نظارتی بسیار تلاش می‌کردند که باعث برکناری مدیر اجرایی برنامه Pegatron شد.
اپل گفته است تا زمانی که قسمت‌هایی از تجارت را که بر خلاف آیین نامه‌ی اپل انجام شده است، اصلاح نکند، هیچ تجارت جدیدی به این شرکت نخواهد داد و با این کمپانی همکاری نخواهد داشت.

تعلیق Pegatron در تولید فعلی آیفون‌ها تاثیری نخواهد داشت

این اولین باری نیست که از شرکت اپل به دلیل شرایط کار در کارخانه‌های سازنده‌ی محصولاتش در چین انتقاد می‌شود. این شرکت برای تولید محصولاتش به تعداد زیاد و در زمان کوتاه به تولیدکنندگان خارج از کشور مانند Pegatron و Foxconn متکی است، اما این شرکت‌ها به این متهم شده‌اند که در قبال کار کشیدن زیاد از کارگران و بدرفتاری با آن‌ها، مبلغ کمی را به عنوان دستمزد به آن‌ها پرداخت می‌کنند.

به نقل از گزارش تایمز، تعلیق و رفتارسنجی Pegatron، در تولید فعلی آیفون‌ها هیچ تأثیری نخواهد داشت. آیفون ۱۲ پرو مکس و آیفون ۱۲ مینی جدید اپل از ۶ نوامبر شروع به فروش کرده‌اند و از جمعه‌ی این هفته نیز بسته بندی و ارسال محصولات انجام می‌گیرد.