قیمت روز محصولات اپل

سلطه‌ی آیپد اپل بر بازار جهانی تبلت و عملکرد خوب سامسونگ

سلطه‌ی آیپد اپل بر بازار جهانی تبلت و عملکرد خوب سامسونگ

با وجود این که در کل، تبلت‌ها بازار سودآوری نداشته‌اند، اما در این میان تعداد کمی از تولیدکنندگان موفق عمل کرده‌اند.
بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل فروش ضعیف محصولات از بازار جهانی تبلت خارج شدند. با این حال، از ابتدای سال جاری، افزایش تقاضا وجود داشته است و دلیل این امر خیلی دور از ذهن نیست و آن هم شیوع ویروس کرونا در جهان است که همه را مجبور کرد از خانه درس بخوانند و کار کنند و طبیعتا برای آن به دستگاه‌های نمایش بزرگتر از موبایل نیاز داشتند. حال خبری منتشر شده مبنی بر سلطه‌ی آیپد اپل بر بازار جهانی تبلت و عملکرد خوب سامسونگ که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم…

بر اساس گزارشی که اخیراً از Canalys منتشر شده است، بازار رایانه‌های شخصی (از جمله تبلت‌ها) رشد قوی خود را حفظ کرده‌ است.
گزارش Canalys جزئیات عملکرد Q3 2020 در فروش و مبادله‌ی رایانه‌ی شخصی و تبلت‌ها را ارائه می‌دهد. برای دومین سه ماهه‌ی متوالی، رشد در بازار تبلت‌ها و رایانه‌های شخصی بسیار زیاد است. این خرید و فروش، در کل ۱۲۴.۵ میلیون دستگاه را ثبت کرده است که نشان می‌دهد نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته است.

سلطه‌ی آیپد اپل بر بازار جهانی تبلت و عملکرد خوب سامسونگ

لنوو با ۲۳.۵ میلیون تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی در صدر بازار جهانی قرار دارد. اپل با ۲۲.۱ میلیون Mac و iPad با اختلاف نزدیکی در رده‌ی دوم قرار گرفته است. HP و Dell و Samsung به ترتیب مقام‌های سوم، چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.
لپ تاپ Chromebook ( دارای سیستم عامل Chrome مبتنی بر مرورگر وب) در سه ماهه‌ی سوم سال، بهترین محصول PC کاربردی را داشت. خرید و فروش آن با رکورد ۹.۴ میلیون دستگاه و با ۱۲۲٪ افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته انجام شد.

محصولات قابل حمل مانند تبلت‌ها و لپ تاپ‌ها، با رشد ۸۸ درصدی روبرو هستند و دومین رتبه را در کامپیوترهای شخصی به خود اختصاص داده‌اند.

در مورد دسکتاپ، اگرچه بازار دسکتاپ به طور کلی ۳۲٪ کاهش یافت، اما در یک جمله، هنوز ۷٪ رشد داشته‌ است.

در سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰، بازار جهانی تبلت‌ با مبادله‌ی ۴۴.۳ میلیون دستگاه، رشد ۴۳ درصدی نسبت به سال پیش داشته‌ است و در کل از رشد چشمگیری نیز برخوردار خواهد بود.

برترین تولید کننده‌های تبلت

به طور کلی، پنج تولید کننده‌ی برتر تبلت، رشد سالانه و هم چنین سه ماهه را نشان می‌دهند که با توجه به میزان خرید و فروش‌های قوی که در سه ماهه‌ی دوم سال اتفاق افتاده است، این میزان بسیار چشمگیر است.

اپل همچنان با مبادله‌ی ۱۵.۲ میلیون آیپد اپل و رشد ۴۷ درصدی، رتبه‌ی اول خود را حفظ کرده است. سامسونگ با رشد بی‌نظیر ۸۰ درصدی در رتبه‌ی دوم قرار دارد و با خرید و فروش ۹ میلیون دستگاه، برای اولین بار بعد از سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ توانسته است رتبه‌ی خوبی را بدست بیاورد. هواوی با موقعیت قدرتمند خود در چین و اروپا مقام سوم را با نرخ رشد ۳۸ درصدی بدست آورد و ۵.۱ میلیون دستگاه از آن فروخت. آمازون و لنوو در رده‌های پنجم و ششم قرار دارند که به ترتیب ۸ و ۵۹ درصد افزایش را نسبت به سال پیش نشان دادند.

بازار جهانی تبلت

رکوردارهای خرید و فروش Chromebook

تأمین کنندگان Chromebook با سرعت شگفت انگیزی در حال رشد و پیشرفت هستند. شرکت Hewlett-Packard (HP) در این سه ماهه در صدر بازار قرار داشت و بیشتر از دو برابر عملکردش در مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسانده است که به ۳.۲ میلیون واحد رسیده که بیشتر آن‌ها از بازار داخلی ایالات متحده بوده است. لنوو با افزایش بیش از ۳۰۰ درصدی، میزان Chromebook خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده و با ۱.۸ میلیون دستگاه در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است. دل، ایسر و ایسوس بقیه رتبه‌ها را از میان ۵ محصول برتر، به خود اختصاص دادند و هرکدام به رشد چشمگیری دست یافتند و رکورد خرید و فروش Chromebook را به نام خود ثبت کردند.