قیمت روز محصولات اپل

قرارگیری شارژر جدید اپل در جعبه‌های آیپد پرو؛ جای خالی شارژر در جعبه آیفون ۱۲ چگونه پر می‌شود؟

USB C 20W

در رویداد ۲۰۲۰ Hi Speed، اپل در کنار معرفی آیفون ۱۲، آداپتور USB C 20W را نیز به مجموعه لوازم جانبی خود اضافه کرد. آداپتور برق جدید ۲۰ وات USB C جایگزین آداپتور ۱۸ وات USB C می‌شود که قیمت آن ۲۹ دلار است. اگر کاربری بخواهد این آداپتور را به طور مستقیم از اپل بخرد باید مبلغ ۱۹ دلار بپردازد!

این آداپتور در حالی عرضه می‌شود که اپل، شارژر دیواری و EarPods را در جعبه‌ی مجموعه آیفون ۱۲ به گفته خودش بنا بر دلایل زیست محیطی قرار نداده است! همچنین آن‌ها را از جعبه‌ی آیفون SE، آیفون XR و آیفون ۱۱ که هنوز فروخته می‌شوند، نیز حذف کرده است.

اپل در تمامی خریدهای آیفون یک کابل USB C به لایتنینگ را ارائه می‌دهد؛ بنابراین به همراه آیفون ۱۲، اپل کابل USB C به Lightning را ارائه می‌کند…

آداپتور USB C 20W دارای قابلیت شارژ سریع و کارآمد است

آداپتور برق Apple 20W دارای قابلیت شارژ سریع و کارآمد است. در حالی که این آداپتور با هر دستگاه USB-C سازگار است، اما اپل برای عملکرد بهتر شارژر توصیه می‌کند آن را برای تبلت‌های آیپد پرو ۱۱ اینچی و آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی (نسل ۳) استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای استفاده از قابلیت شارژ سریع، آن را با آیفون ۸ یا بالاتر جفت کنید.

اکنون به نظر می‌رسد اپل، فروش این شارژر جدید USB C 20W را به همراه مدل‌های اخیر تولید شده iPad Pro آغاز کرده است…


این که اپل این شارژر را جایگزین شارژر ۱۸ واتی کرده است برای اولین بار در Reddit مشاهده شد و چندین کاربر تأیید کردند که iPad Pro که به تازگی خریداری کرده‌اند به جای آداپتور ۱۸W دارای یک آداپتور ۲۰W است. این مسئله یک تغییر کوچک اما قابل توجه برای خریداران iPad Pro است و کاملا مشخص است که هدف اپل این است که هر چه بیشتر آداپتورهای ۲۰ وات USB C را ارائه کند.

شارژر MagSafe برای شارژدهی در ۱۵ وات کامل، به آداپتور USB C 20W نیاز دارد

فناوری جدید شارژر MagSafe برای آیفون ۱۲ برای شارژدهی در ۱۵ وات کامل، به آداپتور USB C 20W نیاز دارد.
آداپتور ۱۸ وات که قبلاً فروخته می‌شد تنها از طریق MagSafe به اندازه‌ی ۱۳ وات انرژی را تامین می‌کرد.

علاوه بر این، ممکن است که اپل به کل، تولید آداپتور ۱۸ وات USB C را متوقف کرده باشد، بنابراین کاملا منطقی است که لازم باشد برای شارژ iPad Pro نیز از آداپتور جدید ۲۰W استفاده کنید.

جالب اینجاست که فروشگاه آنلاین اپل هنوز iPad Pro را با یک آداپتور USB C 18W در جعبه عرضه می‌کند.
این موضوع احتمالاً به این دلیل است که هنوز مدل‌های گذشته‌ی iPad Pro در انبار وجود دارد که قبل از معرفی آداپتور ۲۰W تولید شده‌اند؛ بنابراین لزوماً هر iPad Pro فروخته شده شامل آداپتور جدید نخواهد بود.