قیمت روز محصولات اپل

آموزش نحوه ی رفع مشکل Searching یا No Servise در آیفون

گیر کردن آیفون روی Searching شبکه

زمانی که شما در گوشه‌ی سمت چپ و بالای آیفونتان، با اخطار “…Searching” مواجه می‌شوید و آیفونتان هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد، به این معنی است که مشکلی رخ داده است. در ادامه راه حل این مشکل را به شما می‌گوییم…
زمانی که اکثریت کاربران مشکل گیر کردن آیفون روی Searching شبکه را در آیفونشان مشاهده می‌کنند، گمان می‌کنند که مشکل از آنتن داخلی است و سریعا به تعمیرکار مراجعه می‌کنند…
گرچه ممکن است که مشکل آیفون به خاطر خرابی یک آنتن داخلی باشد، اما این تنها دلیل مشکل پیش آمده نیست…

گیر کردن آیفون روی Searching شبکه

موارد زیر ممکن است علت گیر کردن آیفون روی Searching شبکه باشند:

 • اگر آیفونتان را به قطعات ریز شکسته‌اید و یا در توالت انداخته باشید، بله ممکن است آنتن داخلی آن شکسته باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد. (مراحل عیب یابی که در اینجا آورده‌ایم را بررسی کنید تا متوجه مشکل بشوید.)
 • اگر آنتن آیفون شما بدون هیچ گونه ضربه‌ای و خرابی، به طور ناگهانی متوقف شده است، به احتمال زیاد یک مشکل نرم افزاری باعث بوجود آمدن این ایراد شده است که iPhone شما “…Searching” را نمایش دهد؛ در این صورت شما احتمالا می‌توانید خودتان این مشکل را برطرف کنید.

در این صورت شما باید آیفونتان را به روش‌های پایین مورد بررسی قرار دهید…

۱- آیفونتان را خاموش و سپس دوباره روشن کنید

با وجود این که این یک راه حل ساده است، اما خاموش و روشن کردن مجدد آیفون، همیشه روشی امتحان شده و درست برای رفع مشکلات اساسی آیفون بوده است و دلیلی برای دانستن دلیل این موضوع نیست.
کافی است بدانید که بسیاری از برنامه‌های کوچکی که شما نمی‌توانید مشاهده کنید، به طور مداوم در پس زمینه‌ی آیفونتان اجرا می‌شوند؛ از جمله کنترل ساعت تا اتصال به Cell Towers. با خاموش کردن آیفون همه‌ی این برنامه‌های کوچک خاموش می‌شوند و مجبور می‌شوند دوباره و از نو شروع به کار کنند. بعضی اوقات برای رفع مشکلات آیفون تنها این راه حل کافی است.

برای خاموش کردن iPhone، دکمه Power را فشار دهید و نگه دارید تا “Slide to Power Off” روی صفحه ظاهر شود. اگر آیفون X یا نسخه‌ی جدیدتری دارید، دکمه کناری و یا دکمه تنظیم صدا را فشار دهید و نگه دارید تا به صفحه “Slide to Power Off” برسید. با انگشت خود نماد را روی صفحه بکشید و منتظر بمانید تا iPhone خاموش شود.
خاموش شدن کامل یک آیفون ممکن است تا ۲۰ ثانیه طول بکشد. برای روشن کردن مجدد آیفون، دکمه Power را نگه دارید تا زمانی که ببینید لوگوی Apple روی صفحه ظاهر می‌شود.

گیر کردن آیفون روی Searching شبکه

۲- اگر می‌توانید Carrier Settings آیفونتان را آپدیت کنید

همانطور که می‌دانید در پشت صحنه اتفاقات بسیار زیادی می‌افتد تا آیفونتان به شبکه بی‌سیم متصل شود.
مثلا در هنگام رانندگی، سیگنال‌های تلفن همراه به طور یکپارچه و مداوم از یک Tower به یکی دیگر منتقل می‌شود تا هر زمان که نیاز داشت بتواند مکان ما را پیدا کند و به ما خدماتی از جمله مکالمه با تلفن همراه بدهد و این تا زمانی ادامه دارد که در روی آیفون کلمه‌ی “…Searching” ظاهر نشود.

هر چند وقت یکبار، مخابرات بی‌سیم آپدیت‌هایی را برای نرم افزارهای مربوطه منتشر می‌کند که نحوه‌ی ارتباط آیفونتان با شبکه‌ی تلفن همراه را عوض می‌کند. گاهی اوقات مشکل آیفونتان که می‌گوید: “…Searching” با آپدیت کردن این نرم افزارها بهبود می‌یابد. آیفون‌ها دکمه‌ای به اسم “Check for Carrier Settings Update” ندارند، چون انجام این روند خیلی آسان است.

نحوه‌ی بررسی این آپدیت‌های مربوط به Carrier Settings بر روی آیفون:

 1. به Wi-Fi وصل شوید.
 2. به مسیر Settings -> General -> About بروید.
 3. برای ۱۰ ثانیه منتظر بمانید.
 4. اگر نرم افزاری برای آپدیت در دسترس باشد، پنجره‌ای ظاهر می‌شود که می‌پرسد آیا می‌خواهید تنظیمات شرکت مخابراتی خود را به روز کنید؛ اگر آپدیت در دسترس باشد، روی دکمه‌ی Update و یا OK کلیک کنید. اگر اتفاقی نیفتاد سیستم مخابراتی شما از قبل آپدیت شده هستند.
گیر کردن آیفون روی Searching شبکه

۳- تنظیمات شبکه را به حالت اولیه برگردانید

این یک موضوع بدیهی است، اما باز هم می‌گوییم که گیر کردن آیفون روی Searching شبکه حتما در اتصال به شبکه تلفن همراه مشکل دارد. اتفاق از این بدتر که می‌افتد این است که باتری آن به سرعت خالی می‌شود، زیرا وقتی iPhone تشخیص دهد شبکه تلفن همراه در دسترس نیست، برای برقراری ارتباط، از انرژی بیشتری استفاده می‌کند و با توجه به این نکته می‌توان گفت اگر مشکل “…Searching” را حل کنید، می‌توانید مشکل دوام عمر باتری را نیز حل کنید و باتری برای مدت بیشتری شارژ بماند…

انجام Reset Network Settings پیکربندی داده‌ی تلفن همراه، iPhone شما را به پیش فرض‌های کارخانه باز می‌گرداند. این یک روش آسان و ساده است که اگر تغییری تصادفی در برنامه‌ی تنظیمات آیفونتان بوجود آمده است که مانع از اتصال iPhone شما به شبکه می‌شود را از بین می‌برد و به حالت اولیه باز می‌گرداند.

با انجام Reset Network Settings در iPhone، تمام شبکه‌های Wi-Fi که از قبل ذخیره شده و رمزهای عبور آن‌ها پاک می‌شود، بنابراین قبل از انجام این کار حتماً از رمز عبور Wi-Fi خود اطلاع داشته باشید!

 1. برای انجام این کار به مسیر Settings -> General -> Reset بروید.
 2. بر روی Reset Network Settings کلیک کنید.
 3. رمز عبورتان را وارد کنید و بر روی Reset Network Settings ضربه بزنید.
 4. بعد از اینکه آیفونتان دوباره راه اندازی شد، چند ثانیه صبر کنید تا ببینید که آیا مشکل “…Searching” برطرف شده است یا نه. اگر مشکلتان رفع نشده است به مرحله‌ی بعدی بروید.
گیر کردن آیفون روی Searching شبکه

۴- با استفاده از سیم کارتتان این مشکل را برطرف کنید

همه آیفون‌ها دارای یک سیم کارت کوچک هستند که شرکت‌های مخابراتی بی‌سیم از آن برای شناسایی آیفون‌های خاص در شبکه خود استفاده می‌کنند. سیم کارت هر شخص، شماره تلفن او را به آیفون می‌دهد و این همان چیزی است که به شرکت مخابراتی مربوطه می‌گوید که آیفون متعلق به کدام شخص است.

یکی از مشکلات اصلی‌ای که آیفون در کلمه‌ی “…Searching” می‌ماند و مشکل پیدا می‌کند همین سیم کارت‌ها هستند.

در اینجا ۴ مرحله را طی کنید:

 1. سیم کارتتان را خارج کنید.
 2. سیم کارت، اسلات سیم کارت و داخل آیفون خود را بررسی کنید. اگر هرکدام از قطعات غبارآلود هستند، آن‌ها را با یک پارچه مرطوب و نرم پاک کنید، اما مطمئن شوید که قبل از قرار دادن مجدد آن‌ها در iPhone خود کاملا خشک شده‌اند. در مرحله بعد، خم شدن اسلات سیم کارت را بررسی کنید، زیرا حتی یک عدم انطباق کوچک نیز می‌تواند باعث شود سیم کارت به طور کامل با مخاطبین داخلی iPhone شما متصل نشود.
 3. سیم کارت را دوباره در داخل آیفون قرار دهید.
 4. برای امتحان می‌توانید از سیم کارت شخص دیگری استفاده کنید و ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر.

اگر بعد از طی این مراحل هنوز مشکل “…Searching” شما حل نشده است، موارد زیر را انجام دهید…

۵- قسمت DFU آیفون خود را بازیابی کنید (اما ابتدا هشدار را بخوانید)

قسمت Firmware در iPhone شما کدنویسی‌هایی است که سخت افزار iPhone شما از جمله آنتن آن را کنترل می‌کند. به این قسمت “Firmware” می‌گویند چون بر خلاف نرم افزار که قابل تغییر است و یا سخت افزار که گاها تغییر می‌کند، این قسمت تقریبا هیچ‌گاه عوض نمی‌شود.
همانند نرم افزار، سیستم عامل (Firmware) در iPhone نیز ممکن است خراب شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، تنها راه برای تعمیر آن انجام نوع خاصی از Restore در iPhone با نام DFU Restore است. DFU مخفف Device Firmware Update است. (آموزش تصویری ریستور کردن)

بازیابی آیفون همه چیز را در آن پاک می‌کند و نرم افزار آن را به تنظیمات کارخانه باز می‌گرداند. معمولا، کاربر از iPhone خود در iCloud یا iTunes پشتیبان‌گیری می‌کند و از iTunes برای بازیابی iPhone خود استفاده می‌کند و از نسخه‌ی پشتیبان iCloud یا iTunes برای وارد کردن اطلاعات شخصی خود در iPhone استفاده می‌کند.

مشکلات Firmware یا همان سیستم عامل iPhone می‌تواند یکی از دلایلی باشد که iPhone شما “…Searching”را نشان میدهد و اگر صدمه‌ی فیزیکی به iPhone وارد نشده باشد و یا در آب نیفتاده باشد، بازیابی DFU اغلب این مشکل را می‌تواند برطرف کند.
با این حال ( این یک مورد مهم است)، پس از بازیابی آیفون و قبل از اینکه بتوانید کار دیگری انجام دهید، آیفون باید خود را در شبکه‌ی تلفن همراه دوباره فعال کند.

اگر DFU آیفون خود را بازیابی کردید و مشکلتان برطرف نشد، آیفون شما دیگر نمی‌تواند برای فعال شدن به شبکه‌ی تلفن همراه متصل شود و به هیچ وجه نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

اگر به هر حال می‌خواهید آیفونتان را تعمیر کنید، سعی نکنید DFU آیفونتان را بازیابی کنید.
ابتدا از آیفون خود پشتیبان تهیه کنید و سپس دستورالعمل‌ها را در مورد نحوه‌ی بازگرداندن DFU به آیفون به صورت گام به گام دنبال کنید؛ فقط بخاطر داشته باشید که اگر کار نکرد، نمی‌توانید از iPhone خود استفاده کنید.

۶ -آیفونتان را تعمیر کنید

اگر تمام مراحل بالا را طی کردید و همچنان مشکل پابرجاست، به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری است و دیگر از دست شما کاری ساخته نیست و باید به یک تعمیر کار مجرب مراجعه کنید…