قیمت روز محصولات اپل

گوگل اعلام کرد که از سال ۲۰۲۵ تمام محصولات خود را با مواد بازیافتی می سازد

گوگل اعلام کرد که از سال 2022 تمام محصولات خود را با مواد بازیافتی می سازد

گوگل طی بیانیه ای اعلام کرده است که در آینده کلیه محصولات خود را از طریق مواد بازیافتی تولید خواهد کرد و تا سال ۲۰۲۵ نیز استفاده از پلاستیک در تولید محصولات خود را به صفر خواهد رساند.

گوگل تا سال ۲۰۲۵ با استفاده از مواد بازیافتی محصولات خود را تولید می‌کند. البته هم اکنون نیز نیمی از مواد ساخته شده برای پیکسل جدید و گوگل نست از این مواد بازیافتی بوده است. به عنوان مثال قاب پشتی پیکسل به طور کامل از آلومینیوم بازیافتی تهیه شده است.

گوگل در وبلاگ رسمی خود اذهان داشت که پیکسل اولین تجربه شرکت با استفاده از آلومینیوم بازیافتی است. این اقدام گوگل باعث می شود که استخراج آلومینیوم از معادن کاهش یافته و همچنین ضایعات نیز کاهش یابد. همین موضوع کمک خواهد کرد تا ۳۵ درصد تولید کربن در ساخت گوشی ها نیز کاهش پیدا کند. هدف اصلی گوگل استفاده از مواد بازیافتی برای تولیدات خود خواهد بود و بدین منظور خط تولید جدیدی نیز با استفاده از کمک شرکا و سرمایه گذاری آن ها روی مواد بازیافتی راه اندازی خواهد شد.

گوگل پیش از این نیز تلاش‌های زیادی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی انجام داده بود. آخرین هدف این شرکت نیز استفاده از مواد بازیافتی برای تولید محصولات بوده و به این ترتیب ۵۰ درصد پلاستیک به کار رفته در محصولات کاهش خواهد یافت. البته کاهش ۵۰ درصدی پلاستیک و استفاده از مواد بازیافتی بالاتر از استانداردهای در نظر گرفته شده جهانی است و این شرکت از متریال های مختلف استفاده خواهد کرد تا آلودگی کمتری تولید کند.

 گوگل تا یکسال آینده گواهی UL 2799 Zero Waste to Landfill  را برای محصولات خود دریافت خواهد کرد که مربوط به بازیافت تمام قطعات محصولات این شرکت است. بدین ترتیب تمامی قسمت های مربوط به محصولات بازیافت خواهند شد و هیچ کدام به عنوان ضایعات دور ریخته نخواهد شد. همکاری های جدید و تحقیقات بسیار زیادی با کمک شرکت های مختلف انجام شده است. از دیگر هدف های گوگل برای کمک به محیط زیست می توان به کسب و کار بدون استفاده از انرژی های کربنی تا سال ۲۰۳۰ اشاره کرد.