قیمت روز محصولات اپل

آموزش ۱۲ نکته و ترفند برای استفاده بهتر و راحت تر از واتساپ در آیفون

آموزش واتساپ در آیفون

در حال حاضر واتساپ به صورت ماهانه نزدیک به ۲ میلیارد کاربر فعال دارد. واتساپ علاوه بر اینکه امکان ارسال پیام، Gif و استیکر را ارائه می‌دهد، از یک سری ویژگی‌ها و قابلیت های مخفی نیز برخوردار می‌باشد. بر خلاف نسخه ی اندرویدی واتساپ که همه چیز به راحتی در دسترس است، در نسخه ی iOS این اپلیکیشن باید کمی در آیفون جستجو کنید تا به قابلیت های مورد نظر برسید.

آموزش ترفند های واتساپ در آیفون

آیا می‌دانستید که اپلیکیشن واتساپ در آیفون از ژست های حرکتی اختصاصی برخوردار است. به محض اینکه روش استفاده از این ژست ها را یاد بگیرید، تجربه ی استفاده از واتساپ برای شما متحول می‌شود. برای اینکه بتوانید به بهترین شکل ممکن از واتساپ استفاده کنید، به ۱۲ نکته زیر توجه داشته باشید تا به صورت حرفه ای از آیفون استفاده کنید.

۱. پین کردن مکالمه ها

بی شک پس از مدتی استفاده از واتساپ، صفحه ی اصلی مکالمات با چت ها پر میشود. در این حالت پیدا کردن چت های مهم می تواند کار سختی باشد چرا که شما باید در میان انبوهی از چت ها به دنبال آنها بگردید. خوشبختانه واتساپ به شما این امکان را می‌دهد که چت های مورد نظر را در بالای صفحه پین کنید تا همیشه به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

آموزش واتس اپ ایفون
واتس اپ ایفون


برای انجام این کار کافیست مطابق عکس بر روی چت ها به سمت راست بکشید تا علامت پین را مشاهده کنید. سپس بر روی علامت پین کلیک کنید تا چت به بالای صفحه منتقل شود و همیشه در آنجا حضور داشته باشد.

۲. خواندن یا نخواندن پیام ها

برای علامت دار کردن چت ها به عنوان خوانده شده ها، شما علاوه بر اینکه می‌توانید بر روی چت ها کلیک کنید، می‌توانید بر روی آنها مطابق عکس به سمت چپ بکشید و سپس بر روی گزینه Read کلیک کنید. همچنین برای علامت دار کردن نخوانده شده ها نیز باید همین رویه را تکرار کنید و سپس بر روی گزینه Unread کلیک کنید.

واتساپ ایفون

۳. خواندن/ نخواندن کلی پیام ها

همه ی ما در برخی روزها به قدری سرمان شلوغ است که وقت نمی‌کنیم پیام های واتساپ را بخوانیم چرا که باز کردن تمام چت ها و خواندن تک تک پیام ها میتواند وقت زیادی را از ما بگیرد.

واتساپ ایفون
آموزش واتساپ در آیفون


اما شما می‌توانید بر روی Edit کلیک کنید، چت های مورد نظر را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Read All کلیک کنید. با انجام این کار چت هایی که انتخاب کردید به صورت خوانده شده نمایش داده میشوند.

۴. اطلاعات پیام های دریافتی

اگر بر روی هر کدام از پیام ها به سمت چپ بکشید ، می‌توانید اطلاعاتی نظیر زمان خوانده شدن پیام را مشاهده کنید. همچنین با این کار می‌توانید ساعت ارسال پیام را نیز ببینید.

۵. چت های آرشیو

اگر می‌خواهید صفحه مکالمات واتساپ را خلوت کنید، به جای حذف چت ها می‌توانید آنها را در یک آرشیو مخفی کنید. بر انجام این کار کافیست بر روی چت ها به سمت راست بکشید و سپس بر روی گزینه Archive Chat کلیک کنید.

واتساپ در ایفون
آموزش واتساپ ایفون


همچنین برای پیدا کردن آرشیو کافیست در بالای صفحه (زیر نوار جستجو) به سمت پایین بکشید.

واتساپ ایفون

۶. بی‌صدا کردن چت ها

گزینه بی‌صدا کردن چت ها می تواند برای بسیاری از کاربران به شدت کاربردی باشد. ممکن است که شما مخاطبانی داشته باشید که پیام های زیادی را به شما ارسال می‌کنند. شما با بی‌صدا کردن پیام ها می‌توانید بدون مزاحمت و با خیال راحت به کار خود برسید.

واتساپ ایفون
واتساپ ایفون


دو روش برای بی‌صدا کردن پیام ها وجود دارد. شما می‌توانید بر روی پروفایل مخاطبان خود کلیک کنید و سپس در انتهای صفحه بر روی آپشن بی‌صدا کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید بر روی چت ها به سمت چپ سوایپ کنید، بر روی سه نقطه کلیک کنید، گزینه ی More را انتخاب کنید و در نهایت بر روی آپشن Mute کلیک کنید. همچنین برای Unmute کردن نیز باید همین مسیر را مجددا طی کنید.

۷. انتقال مکالمه ها

با انتقال از اندروید به iOS و بلعکس، تمام پیام های واتساپ به خوبی منتقل نمی‌شوند. در این حالت می‌توانید از گزینه کاربردی Export استفاده کنید.

واتساپ ایفون


بر روی یک چت به سمت چپ بکشید ، گزینه ی More را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Export کلیک کنید. همچنین واتساپ به شما این امکان را میدهد که مواردی نظیر عکس و ویدیو را منتقل کنید. پس از انتخاب چت ها و محتوای مورد نظر، شما باید یک اپلیکیشن را برای انتقال آنها انتخاب کنید.

واتساپ ایفون

۸. پاک کردن چت ها

پاک کردن چت ها از صفحه اصلی واتساپ بسیار ساده است. بر روی چت مورد نظر خود به سمت چپ سوایپ کنید، گزینه ی More را انتخاب کنید و در نهایت بر روی Delete کلیک کنید.

واتساپ ایفون

۹. پاسخ دادن (reply) سریع در چت ها

قابلیت پاسخ به پیام ها با استفاده از ژست های حرکتی اخیرا به واتساپ اضافه شد. کافیست در یک چت بر روی پیام ها به سمت چپ بکشید تا بتوانید پاسخ آنها را بدهید.

واتساپ ایفون
واتساپ ایفون

۱۰. پیام خصوصی در یک چت گروهی

این قابلیت در آپدیت ۲.۱۶ معرفی شد. به لطف این قابلیت شما میتوانید در چت های گروهی، با یک نفر به صورت خصوصی چت کنید. شما می‌توانید به مخاطب مورد نظر خود یک پیام خصوصی ارسال کنید و فقط با آن مخاطب چت داشته باشید.


بر روی یک پیام لمس طولانی کنید و گزینه ی More را انتخاب کنید، سپس بر روی گزینه Reply Privately کلیک کنید. واتساپ بلافاصله یک چت خصوصی را بین شما دو نفر تشکیل خواهد داد.

۱۱. اضافه کردن استیکر به تصاویر

در سال گذشته پشتیبانی از استیکرها به اپلیکیشن واتساپ اضافه شد. همچنین با آپدیت جدید واتساپ برای iOS، شما می‌توانید استیکرها را به تصاویر اضافه کنید. در گذشته شما می‌توانستید تصاویر را با فیلترهای رنگی و متن ویرایش کنید. اما اکنون می‌توانید استیکرها را به آنها اضافه کنید.

آموزش واتساپ ایفون

۱۲. استفاده از ۳D تاچ برای انتخاب چت و Status

واتساپ بالاخره به کاربران آیفون این امکان را داد که از ویژگی 3D تاچ برای انتخاب چت ها استفاده کنند. کافیست بر روی هر کدام از چت ها به مدت طولانی کلیک کنید تا بتوانید یک نگاه اجمالی به پیام های دریافتی خود داشته باشید.

همچنین با استفاده از این ویژگی می‌توانید بر روی پروفایل مخاطبان لمس طولانی کنید و سپس اطلاعات پروفایل آنها را مشاهده کنید.