قیمت روز محصولات اپل

اپل اعلام کرد رویداد One More Thing را در تاریخ ۱۰ نوامبر اجرا می‌کند

رویداد One More Thing

اولین Apple Silicon Mac به زودی ارائه خواهد شد. اپل رویداد One More Thing (یک چیز دیگر) را در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) برگزار خواهد کرد که احتمالاً این شرکت اولین Mac های مبتنی بر تراشه‌ی شرکت خود را در این رویداد معرفی می‌کند که به جای پردازنده‌های Intel که از سال ۲۰۰۵ استفاده کرده است، از تراشه‌های Apple Silicon در آن‌ها استفاده خواهد شد.

تکیه کلام اپل در اینجا مورد توجه است؛ اکنون نیز اپل از عبارت “One More Thing” که مدت‌هاست به ویژه توسط مدیر عامل سابق، یعنی استیو جابز، در سخنرانی‌هایش برای اعلام محصولات مهم استفاده می‌کرد، بهره برده است. آخرین بار پیش از این، نیز اپل از همین عبارت برای معرفی آیفون X در سال ۲۰۱۷ استفاده کرده بود…

به نظر می‌رسد حتی تیزری که اخیراً اپل در برنامه‌های خود از آن استفاده کرده است، به وجود یک Mac اشاره دارد که نشان می‌دهد یک لوگوی متحرک اپل به سمت بیننده حرکت می‌کند؛ درست مثل آنچه در هنگام باز کردن درب یکی از لپ تاپ‌های این شرکت نشان داده شده است!

استفاده از پردازنده‌های سیلیکونی در مک‌های جدید

اپل در ماه ژوئن در WWDC اعلام کرد که قصد دارد پردازنده‌های اینتل را به پردازنده‌های خود سیلیکون اپل تغییر دهد و همچنین وعده داد که اولین مک‌هایی که از این تراشه‌های جدید استفاده می‌کنند، در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌شوند.
شرکت اپل می‌گوید که به همان دلایلی که در سال ۲۰۰۵ به سمت تراشه‌های اینتل تغییر رویه داد، اکنون نیز این تغییر را انجام داده است؛ این شرکت همچنین در ادامه گفت که این تراشه‌ی جدید نسبت به اینتل راندمان بهتری را با مصرف انرژی کمتر به کاربران ارائه خواهد داد.

در حالی که گفته می‌شود اپل اولین بار از این تراشه برای مک‌های خود استفاده می‌کند، اما یکی از اهداف این شرکت این است که در تمام مجموعه‌ی محصولات خود، در آینده بتواند از تراشه‌های شرکت خودش استفاده کند.

در رویداد One More Thing احتمال بر این است که در کنار Mac های جدید، macOS 11 Big Sur نیز ارائه شود که در WWDC نیز اعلام شده بود و ماه‌ها در مرحله‌ی آزمایشی بود…