قیمت روز محصولات اپل

چگونگی پخش موزیک در اپل واچ

پخش آهنگ در اپل واچ

شاید برایتان جالب باشد بدانید با استفاده از اپل واچ و بدون گوشی می‌توانیم به موسیقی، پادکست و کتاب صوتی گوش کنیم؛ ما قصد داریم در این آموزش چگونگی پخش آهنگ در اپل واچ را برای شما ارائه دهیم…

اگر اپل واچ شما از مدل سری ۳ و یا بالاتر است و به Wi Fi یا تلفن همراه متصل هستید، می‌توانید حتی در صورت دور بودن از آیفون خود، اپل موزیک، اپل پادکست و کتاب‌های صوتی را به راحتی پخش کنید.
شما حتی می‌توانید موسیقی، پادکست یا کتاب صوتی را از iPhone خود با اپل واچتان همگام سازی کنید و سپس بدون اینکه آیفون در نزدیکیتان باشد و یا ساعت شما به Wi Fi یا تلفن همراه متصل باشد، محتوای اپل واچ خود را پخش کنید.
برای گوش دادن به موسیقی یا صدای دیگر در Apple Watch خود حتما به هدفون یا بلندگو بلوتوثی نیاز دارید.

در ادامه می‌آموزید که چگونه دستگاه‌های بلوتوثی خود را با ساعتتان جفت کنید…

به Apple Music گوش دهید

اگر در Apple Music حق اشتراک دارید، می‌توانید هر آهنگی را در فهرست Apple Music پخش کنید یا از برنامه‌ی Siri برای پخش هر آهنگی در فهرست موسیقی Apple خود استفاده کنید. اگر مشترک Apple Music نیستید، می‌توانید آهنگ‌ها، آلبوم‌ها و لیست‌های پخش خود را پلی کنید.
برای پخش موسیقی، برنامه Music را باز کنید و روی موسیقی مورد نظر ضربه بزنید یا اگر می‌خواهید به رادیو گوش دهید، برنامه Radio را باز کنید.

نحوه‌ی همگام سازی موسیقی با Apple Watch

برای پخش آهنگ در اپل واچ لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اپل واچ خود را به شارژ بزنید و از شارژ شدن آن اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که آیفون در نزدیکی ساعت شماست.
 2. در آیفون به مسیر Settings > Bluetooth بروید و مطمئن شوید بلوتوث روشن است.
 3. در iPhone خود، برنامه‌ی Apple Watch را باز کنید، سپس روی منوی My Watch ضربه بزنید.
 4. به قسمت music بروید و روی آن ضربه بزنید، سپس روی ➕ برای افزودن موسیقی ضربه بزنید.
 5. موسیقی مورد نظر جهت همگام سازی را پیدا کنید. روی دکمه ➕ Add در کنار موسیقی مورد نظر خود ضربه بزنید. اگر نمی‌توانید آلبوم یا لیست پخش خاصی اضافه کنید، سعی کنید قبل از همگام سازی با اپل واچ، آن‌ها را در iPhone بارگیری کنید.
پخش آهنگ در اپل واچ

نحوه‌ی حذف موسیقی از اپل واچ

 1. بر روی آیفونتان برنامه‌ی اپل واچ را باز کنید. سپس در پایین صفحه بر روی My Watch tab کلیک کنید.
 2. به قسمت Music بروید و سپس روی آن ضربه بزنید. سپس بر روی Edit در گوشه‌ی بالا و سمت راست صفحه نمایش کلیک کنید. اگر دکمه‌ی Edit را نمی‌بینید، یعنی هیچ موسیقی‌ای با اپل واچتان همگام سازی نشده است.
 3. در زیر گزینه‌ی Playlists & Albums، بر روی ⛔️ دکمه‌ی Delete که در کنار موسیقی مورد نظر است کلیک کنید، سپس Delete را بزنید. در اینجا همچنین می‌توانید لیست‌های پخشی که به طور خودکار اضافه شده و آن‌ها را نمی‌خواهید روی ساعت خود داشته باشید، حذف کنید.

بر روی اپل واچ خود پادکست گوش دهید

به طور پیش فرض، هنگامی که Apple Watch خود را شارژ می‌کنید، آن دسته از پادکست‌هایی را که شما با آن مشترک می‌شوید، با Apple Watch شما همگام سازی می‌شود. اما در غیر این صورت می‌توانید پادکست‌ها را به صورت دستی نیز با Apple Watch همگام سازی کنید.

نحوه‌ی همگام سازی پادکست با اپل واچ:

 1. در آیفون خود به Settings > Podcasts بروید و مطمئن شوید Sync Podcasts روشن است.
 2. برنامه‌ی Apple Watch را روی آیفون خود باز کنید و به منوی My Watch بروید، پایین بروید و بر روی Podcasts کلیک کنید.
 3. در زیر Add Episodes From بر روی Custom کلیک کنید.
 4. بر روی اسلایدی که مد نظرتان هست ضربه بزنید. اگر گزینه‌ی مورد نظر خود را مشاهده نکردید، برنامه‌ی Podcasts را در iPhone باز کنید، Show را پیدا کرده و سپس روی Subscribe کلیک کنید. اپیزودها پس از گوش دادن به آن‌ها، به طور خودکار از Apple Watch شما حذف می‌شوند!
پخش آهنگ در اپل واچ

به کتاب‌های صوتی گوش دهید

کتاب‌های صوتی را در برنامه Books در دستگاه iOS یا iPadOS یا Mac خود خریداری کنید؛ سپس برای پخش آن‌ها از برنامه‌ی Audiobooks App در ساعت خود استفاده کنید.
به طور پیش فرض، زمانی که Apple Watch خود را شارژ می‌کنید، حداکثر دو کتاب صوتی از مجموعه‌ی Reading Now یا Want to Read خود را با Apple Watch همگام سازی می‌کنید، اما می‌توانید کتاب‌های صوتی را به صورت دستی نیز با Apple Watch همگام سازی کنید.

نحوه‌ی همگام سازی کتاب صوتی:

 1. Apple Watch خود را به شارژر خود بزنید و از شارژ شدن آن اطمینان حاصل کنید.
 2. در آیفونتان به مسیر Settings > Bluetooth بروید و مطمئن شوید که بلوتوثتان روشن است.
 3. بر روی آیفون خود برنامه‌ی Apple Watch را باز کنید و سپس منوی My Watch را انتخاب کنید.
 4. به پایین صفحه بروید و بر روی گزینه‌ی Audiobooks کلیک کنید؛ برای افزودن کتاب صوتی جدید بر روی ➕ Add Audiobook کلیک کنید. اگر دکمه Download ☁️ را مشاهده کنید، کتاب صوتی منتظر همگام سازی است. اگر دکمه ☁️ Download را نمی‌بینید، کتاب صوتی از قبل با Apple Watch شما همگام سازی شده است.
پخش آهنگ در اپل واچ

با موسیقی و پادکست‌های Apple Watch بیشتر کار کنید

هر زمان که شروع به تمرین می‌کنید می‌توانید یک لیست پخش خاص را شروع کنید. برنامه‌ی Apple Watch را بر روی آیفونتان باز کنید و بر روی My Watch کلیک کنید. بر روی Workout ضربه بزنید، سپس Workout Playlist را انتخاب کنید.
اگر نمی‌خواهید Now Playing به طور خودکار باز شود، می‌توانید آن را خاموش کنید. برنامه‌ی Apple Watch را بر روی آیفونتان باز کنید و بر روی My Watch کلیک کنید. بر روی General کلیک کنید، سپس بر روی Wake Screen ضربه بزنید و Auto-launch Audio Apps را خاموش کنید.