قیمت روز محصولات اپل

شارژر MagSafe علاوه بر آیفون گوشی‌های دیگر را نیز شارژ می‌کند

شارژر MagSafe

چند روز پیش، در رویداد ۲۰۲۰ Hi Speed، اپل سری آیفون ۱۲ و لوازم جانبی دیگری مانند شارژ بی‌سیم جدید به نام شارژر MagSafe را معرفی کرد.
این شارژر بطور مغناطیسی به یک آیفون متصل می‌شود و آن‌ها را به صورت بی‌سیم با حداکثر توان ۱۵ وات شارژ می‌کند و حال به نظر می‌رسد که این لوازم جانبی با جدیدترین تلفن هوشمند تاشوی سامسونگ نیز سازگار است.

طبق گزارش Android Police’s Max Weinbach، شارژر ۳۹ دلاری MagSafe اپل با Galaxy Z Fold 2 نیز سازگار است، این شارژر باید بطور جداگانه و با قیمت ۳۹ دلار خریداری شود!

از نظر فنی، این دستگاه باید هر دیوایس سازگار با Qi را شارژ کند، اما از آنجا که اکثر تلفن‌های هوشمند در قسمت پشتی خود آهنربا ندارند، شارژر MagSafe در آن‌ها همانند گوشی‌های آیفون متصل نمی‌شود.
اما در گوشی جدید سامسونگ، به دلیل وجود آهنرباهای داخل Galaxy Z Fold 2، شارژر MagSafe می‌تواند به صورت مغناطیسی به گوشی متصل شده و آن را شارژ کند…


آهنرباهای داخل گوشی سامسونگ به اندازه‌ی آهنرباهای موجود در آیفون‌ها قوی نیستند، زیرا در لولای Galaxy Z Fold 2 و کنار آن قرار گرفته‌اند تا از بسته شدن و تا شدن صحیح آن اطمینان حاصل کنند.
بنابراین نباید سعی کرد Galaxy Z Fold 2 را توسط شارژر MagSafe آویزان کرد، زیرا گوشی ممکن است خراب شود!

به نظر می‌رسد شارژر MagSafe به صورت بی‌سیم Galaxy Z Fold 2 (یا هر دستگاه غیر آیفونی دیگر) را نمی‌تواند با سرعت ۱۵ وات شارژ کند و این مقدار ممکن است فقط ۵ وات یا ۷.۵ وات باشد.

به تازگی سامسونگ AirPower خود را مانند شارژر بی‌سیم Qi بی‌سیم راه‌اندازی کرده است که می‌تواند بطور همزمان دو تلفن هوشمند و یک Galaxy Watch را شارژ کند. این شرکت کر‌ه‌ای همچنین اخیرا اپل را به دلیل عدم همراهی آداپتور شارژ با آیفون‌های جدید مورد تمسخر قرار داده است…