قیمت روز محصولات اپل

اپل به جرم ” سرقت حق ثبت اختراع ” ۵۰۳ میلیون دلار جریمه شد

سرقت حق ثبت اختراع

حدود ده سال پیش بود که شرکت Vernet X بر علیه اپل شکایتی مطرح کرد و در آن ادعا کرده بود که شرکت اپل برای عملکرد Vpn خود از اختراع شرکتش سو استفاده کرده است.
اکنون به نظر می‌رسد که این جنگ حقوقی بی‌پایان بین اپل و Vernet X تقریباً به پایان رسیده است، اما این اتمام دادگاه به جرم سرقت حق ثبت اختراع برای اپل نیم میلیارد دلار هزینه در بر داشته است؛ زیرا روز جمعه، هیئت منصفه در تگزاس، اپل را به پرداخت ۵۰۳ میلیون دلار به دلیل نقض فناوری VPN که توسط شرکت امنیتی نرم افزار Vernet X ثبت اختراع شده است، محکوم کرد.

گفته شده است این جریمه در ابتدا ۷۰۰ میلیون دلار بوده است که بعد از رای نهایی به ۵۰۳.۸ میلیون دلار کاهش یافته است.

امنیت انتقال داده

به گفته‌ی دادگاه، این نبرد حقوقی بین شرکت مستقر در نوادا، “Vernet X” و گروه “Apple”، به موضوع امنیت انتقال داده در دستگاه‌هایی مانند آیفون، آیپد و آیپاد تاچ رسیدگی کرده است…

اپل گفت:

ما از اعضای هیئت منصفه برای صرف وقت خود تشکر می‌کنیم و از بررسی آن‌ها در این مورد قدردانی می‌کنیم، اما از این حکم ناامید شده‌ایم و درخواست تجدیدنظر خواهیم کرد.


وی افزود:

این مسئله بیشتر از یک دهه است که برخلاف عملکرد اصلی محصولات ما که اداره‌ی ثبت اختراعات آن را فاقد اعتبار می‌دانند، ادامه داشته است.


از طرف دیگر، Vernet X در دادخواست ادعا کرد که عملکردهای VPN اپل، از فناوری اختراع شده‌ی توسط آن‌ها در سیستم آی او اس استفاده کرده است و در برنامه‌هایی مانند فیس تایم امنیت ارتباطات کاربران را تامین می‌کرده است.

دفتر مرکزی ورنت X در ایالت Nevada قرار دارد اما پرونده‌های حقوقی برای ثبت اختراع معمولاً در ایالاتی تشکیل می‌شود که هیئت منصفه تمایل بیشتری به تصمیم گیری علیه Silicon Valley giants دارد.

بر اساس گزارش Dallas Morning News درباره حکم هیئت منصفه، ورنت X که با نرم افزار خود نتوانسته محبوبیت کسب کند، برای درآمدزایی به حقوق ثبت اختراع متکی است.

اپل گفت:

چنین مواردی فقط باعث تضعیف نوآوری و آسیب رساندن به مصرف کنندگان می‌شود.

و این در حالی بود که ورنت X بلافاصله به سوال “خبرگزاری فرانسه” پاسخ نداد…