قیمت روز محصولات اپل

آموزش نحوه استفاده از قابلیت Screen Mirroring در آیفون

در حالی که صفحه نمایش گوشی های امروزی در مقایسه با گذشته بزرگ تر شده اند، اما به اندازه ای که برای تماشای فیلم و برخی کار های خاص نیاز باشد بزرگ نیستند. به لطف قابلیت Screen Mirroring در آیفون ، کاربران iOS می توانند به صورت بی سیم صفحه نمایش گوشی های آیفون و آیپد را بر روی تلویزیون، رایانه شخصی و سایر دستگاه ها منعکس کنند. در این مطلب قصد داریم ویژگی های این قابلیت را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید…

قابلیت Screen Mirroring در گوشی های آیفون

قابلیت Screen Mirroring در آیفون

با یک نگاه به نام این قابلیت، ممکن است فکر کنید که این ویژگی تنها به شما اجازه می دهد تا محتویات صفحه نمایش آیفون خودتان را بر روی یک دستگاه دیگر منعکس کنید. خب، این ویژگی کاربرد های دیگری هم دارد. با استفاده از این قابلیت، می توانید به صورت بی سیم یک موسیقی را از گوشی خودتان بر روی تلویزیون، اسپیکر های هوشمند و سایر دستگاه های سازگار پخش کنید. بنابراین این دو قابلیت در یک فناوری جای گرفته است، تصویر + صدا.

برای مثال، در حال اجرای بازی مورد علاقه خود بر روی گوشی آیفون هستید. می توانید صفحه نمایش گوشی خود را بر روی یک تلویزیون منعکس کرده تا نمایی بزرگتر و بهتر در اختیار داشته باشد. اگر در حال تماشای یک فیلم هستید، می توانید این فیلم را بر روی تلویزیون هم به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از این صفحه نمایش بزرگتر لذت ببرند.

قابلیت Screen Mirroring در آیفون

قابلیت Screen Mirroring بر روی گوشی آیفون شما به لطف تکنولوژی به نام AirPlay رخ می دهد. این تکنولوژی توسط اپل توسعه داده شده است که مشابه Google Cast یا همان کروم کست می باشد.

بنابراین، برای منعکس کردن صفحه نمایش گوشی بر روی تلویزیون یا ارسال یک فایل بر روی دستگاه های دیگر، لازم است هر دو دستگاه از فناوری AirPlay پشتیبانی کنند. البته که نباید AirPlay را با AirDrop اشتباه بگیرید؛ این دو فناوری پروتکل های جداگانه ای برای انتقال فایل ها هستند.

دستگاه ها و پلتفرم های سازگار با قابلیت Screen Mirroring در آیفون

قابلیت Screen Mirroring در آیفون

قابلیت Screen Mirroring بر روی آیفون، آیپد، آیپاد تاچ، مک و تلویزیون های اپل و به طور کلی اکثر محصولات شرکت اپل فعال است.

به واسطه گوشی آیفون قادر هستید تا به استریم ویدیو و صدا بر روی Apple TV، هوم پاد و تلویزیون ها و اسپیکر های هوشمندی که از AirPlay پشتیبانی می کنند بپردازید. پشتیبانی از این فناوری احتمالا بر روی جعبه دستگاه یا دفترچه محصول درج شده است.

چگونه از این فناوری بر روی گوشی های آیفون استفاده کنیم

قابلیت Screen Mirroring در آیفون

فناوری AirPlay نیازمند اتصال وای-فای است. و برای انتقال تصویر بر روی تلویزیون، Apple TV و یا هر محصول سازگار با AirPlay نیاز است که گوشی شما با همان شبکه وای-فایی وصل باشد که دستگاه شما متصل است.

این کار را انجام داده و مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: به Control Center سیستم عامل iOS مراجعه کنید.

مرحله دوم: بر روی دکمه Screen Mirroring ضربه بزنید.

نحوه فعال سازی قابلیت Screen Mirroring در آیفون


مرحله سوم: دستگاهی که می خواهید صفحه گوشی بر روی آن منعکس شود را انتخاب کنید.

قابلیت Screen Mirroring در آیفون


این کار باید به سرعت مراحل راه اندازی ارتباط بین گوشی آیفون و دستگاه را آغاز کند. اکنون باید بتوانید محتوای نمایش داده شده بر روی گوشی آیفون تان را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید.

اگر گوشی شما نتوانست دستگاه یا تلویزیون را تشخیص دهد، مطمئن شوید که آن دستگاه روشن است. برخی از دیوایس ها نیازمند تایید اتصال AirPlay قبل از جفت شدن با دستگاه هستند.

برای متوقف کردن این فرایند، مجددا Control Center را باز کنید، سپس بر روی نام دستگاهی که صفحه نمایش را بر رویش منعکس کرده اید ضربه بزنید تا این فرایند متوقف شود.

آموزش نحوه استفاده از قابلیت Screen Mirroring در آیفون
قابلیت Screen Mirroring در آیفون

منعکس کردن صفحه نمایش آیفون بر روی تلویزیونی غیر از Apple TV

اگر تلویزیون شما از AirPlay به صورت پیش‌فرض پشتیبانی نمی کند، می توانید از راه حل های دیگری برای استریم بی سیم محتوا بر روی سایر تلویزیون ها استفاده کنید.

البته نیاز است تا اقدام به خرید دستگاه های دیگری کنید که البته از Apple TV box ارزان تر هستند.

قابلیت Screen Mirroring در آیفون

استفاده از دستگاه هایی مانند Amazon Fire TV Stick یا Fire TV Stick 4K می تواند این کار برای شما انجام دهد یا هر گونه باکس های اندروید TV.

برای کاربران سیستم عامل ویندوز، لازم نیست تا اقدام به خرید کامپیوتر Mac نمایید. نرم افزار های زیادی وجود دارند که به واسطه آنها می توانید محتوای به نمایش درآمده بر روی گوشی آیفون را بر روی سیستم عامل ویندوز به صورت مجانی به اشتراک بگذارید.