قیمت روز محصولات اپل

احتمال اضافه شدن سنسور Touch iD زیر صفحه نمایش آیفون ۱۳

اضافه شدن سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش 120 هرتزی آیفون 13

اپل به تازگی از سری آیفون ۱۲ رونمایی کرده است اما شایعات در مورد آیفونهای آینده هرگز متوقف نمی شود. چند روز قبل از این رویداد ، ما مطلع شدیم که نسخه آزمایشی آیفون ۱۳ از یک صفحه نمایش LTPO با نرخ تازه سازی بالا برخوردار است. و اکنون ، اطلاعات بیشتری در توییتر به اضافه شدن Touch ID زیر صفحه نمایش در آیفون های آینده اشاره دارد.

یک حساب کاربری با نام @L0vetodream در توییتر جمله «MESA uts for iPhone» را توییت کرده بود. افشاگر معروف جان پروسر در پاسخ به این توییت نوشته است که MESA به معنای سنسور اثر انگشت و uts به معنای زیر نمایشگر است. البته هیچ یک از این افراد اعلام نکرده‌اند که این موضوع مربوط به آیفون های ۱۳ است یا آیفون‌های سال‌های آینده است اما این اطلاعات با اخبار درز کرده از اپل که در حال کار کردن روی سنسور زیر نمایشگر است هم خوانی دارد.

اضافه شدن سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش 120 هرتزی آیفون 13

پیش از این تحلیل گری به نام مینگ چی کو افشا کرده بود که اپل قصد دارد تا در سال ۲۰۲۱ سنسور های اثر انگشت ( touch iD ) و تشخیص چهره ( Face iD ) را به صورت همزمان در یک آیفون پیاده سازی کند. در حالی که برخی شایعات حاکی از این بود که این قابلیت قرار است برای آیفون ۱۲ خواهد بود اما با رونمایی از این گوشی شاهد عدم صحت این ادعا بودیم.

با تمام این تفاسیر این موضوع تایید شده است که اپل در حال همکاری با شرکت کوالکام برای اضافه کردن سنسور اثر انگشت اولتراسونیک زیر صفحه نمایش می باشد اما هنوز خبر رسمی از این اتفاق منتشر نشده است.
به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد سنسور بزرگتری را زیر نمایشگر خود قرار دهد تا باز شدن قفل را ساده‌تر و میزان مصرف انرژی این سنسورها را کاهش دهد.

اپل قصد دارد مانند تمام تکنولوژی‌های دیگر، این سنسور زیر نمایشگر را بعد از اطمینان کامل و حل کردن تمام مشکلات آن در دسترس کاربران قرار دهد. اگر این موضوع اتفاق بیفتد، به احتمال زیاد تمرکز آیفون‌های بعدی روی نمایشگر خواهد بود. همان طور که در نهایت مشخص شده است که نمایشگر آیفون ۱۳ نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز خواهد داشت. 

البته باید منتظر باشیم تا ببینیم که این تکنولوژی برای تمامی آیفون ها خواهد بود یا خیر. از آن‌جایی که توسعه سنسور اثر انگشت آیفون‌ها هزینه اضافه‌تری را برای خریداران به وجود می‌آورد، به احتمال زیاد ابتدا در آیفون های پرو عرضه خواهد شد و بعد به آیفون های معمولی راه پیدا خواهد کرد.