قیمت روز محصولات اپل

مقاومت بیشتر آیفون ۱۲ با محافظ سرامیکی در تست های انجام شده [تماشا کنید]

مقاومت بیشتر آیفون 12 با محافظ سرامیکی

خانواده آیفون ۱۲ در دو طرف خود از شیشه استفاده می‌کند، با این حال محافظ نمایشگر این تلفن هوشمند از نوع سرامیکی است که مقاومت بالایی را به همراه دارد. حالا انتشار ویدیو تست سقوط آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو نشان می‌دهد که مقاومت محافظ سرامیکی بسیار خوب است.

محافظ سرامیکی (Ceramic Shield) نوع جدیدی از محافظ صفحه نمایش است که توسط Corning توسعه یافته و توسط اپل در گوشی‌های سری آیفون ۱۲ مورد استفاده قرار گرفته است.

تایید عملکرد محافظ سرامیکی در مقاومت سری آیفون ۱۲ اپل

اپل می گوید که این بهترین محافظ نمایشگر موجود در تلفن‌های همراه است و عملکرد آن ۴ برابر بهتر از سایر گوشی‌ها است. ویدیو تست سقوط آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو که توسط PhoneBuff منتشر شده است نشان می‌دهد که آیا عملکرد این محافظ به همان اندازه که اپل ادعا می کند خوب است یا نه؟

به‌طور خلاصه، اگر گوشی آیفون ۱۲ شما از دستتان افتاد، دعا کنید که بخش نمایشگر به زمین برخورد کند. همان‌طور که در ویدیو بالا قابل مشاهده است، عملکرد محافظ سرامیکی واقعا خوب است و پس از چندین بار سقوط، نمایشگر با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شود. با این حال، بخش پشتی استحکام کم‌تری دارد و حتی از اولین تست سقوط آیفون ۱۲ نیز جان سالم به در نمی‌برد.

پوشش سرامیکی تنها قابلیت اضافه شده توسط اپل برای بهبود استحکام سری آیفون ۱۲ نیست. این شرکت نمایشگر را طوری طراحی کرده است که کاملا هم‌تراز با لبه گوشی و قابل فلزی شود. به این ترتیب هنگام سقوط بخشی از ضربه توسط فریم گوشی جذب می‌شود.

لازم به ذکر است تست سقوط در یک محیط آرمایشگاهی انجام گرفته است و اتفاقات در دنیای واقعی متفاوت خواهد بود. از این رو توصیه می‌شود حتما یک قاب محافظ را برای آیفون ۱۲ خود خریداری کنید تا پشت و کناره‌های گوشی هنگام سقوط کردن آسیب نبیند.

آزمایش دوام آیفون ۱۲ نیز نشان داد عملکرد محافظ نمایشگر در آیفون ۱۲ در بخش سقوط خوب است اما در برابر خط و خش آسب‌پذیر می باشد.