قیمت روز محصولات اپل

حسگر LIDAR در آیفون ۱۲ پرو قد شما را تشخیص می دهد

تشخیص ارتفاع و قد انسان با حسگر لیدار آیفون 12

خانواده آیفون در سال ها اخیر به قابلیت‌های واقعیت افزوده بیشتری مجهز شده‌اند، گوشی‌های آیفون به برنامه Measure نیز مجهز شده بودند که به کاربران اجازه می‌داد اندازه، محیط و مساحت اشکال و اجسام مختلف را اندازه‌گیری کنند البته این ویژگی در موقعیت‌هایی که از نظر نور در شرایط مناسبی نبودند به خوبی و با دقت بالایی عمل نمی‌کرد اما حالا به لطف استفاده از حسگر لیدار ( LiDAR) در سری آیفون ۱۲ پرو، این گوشی‌ها به راحتی می‌توانند قد افراد را نیز اندازه بگیرند.

این قابلیت جدید و البته جذاب حالا به برنامه Measure اصافه شده و حالا کاربران گوشی‌های آیفون برای اندازه‌گیری قد افراد می‌توانند وارد برنامه شده و دوربین را به سمت فرد مورد نظر بگیرند تا برنامه با استفاده از دوربین و حسگر LiDAR قد فرد را اندازه‌گیری کند. نکته جالب این قابلیت امکان اندازه‌گیری قد حتی در زمان نشستن فرد است که جذاب و البته کمی ترسناک به نظر می‌رسد.

اگر فکر می‌کنید قابلیت جدید گوشی‌های آیفون به اندازه کافی قدرتمند نیست بهتر است بدانید این ویژگی می‌توانند مواردی مثل کلاه، مو و حتی کفش را نیز تشخیص داده و قد واقعی افراد را نشان دهد. همچنین امکان به اشتراک‌گذاری این تصاویر به همراه اندازه‌گیری با دیگران نیز وجود دارد!

حسگر لیدار در آیفون 12 قابلیت تشخیص قد انسان را دارد

این ویژگی فقط در گوشی‌های سری آیفون ۱۲ پرو که به حسگر LiDAR مجهز هستند وجود دارند. در حال حاضر فقط گوشی آیفون ۱۲ پرو این ویژگی را دارد و در ماه نوامبر و با عرضه نسخه پرو مکس آیفون ۱۲ دو مدل از گوشی‌های عرضه شده اپل به این ویژگی مجهز خواهند بود. آیپد پرو ۲۰۲۰ اپل نیز که به این سنسور مجهز است در آینده به قابلیت اندازه‌گیری قد مجهز خواهد شد.

عملکرد حسگر LiDAR در گوشی‌های آیفون ۱۲

اپل امسال حسگر LiDAR را نیز به آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس اضافه کرده است. این سنسور که پیش از این در آی‌پد پرو به کار گرفته شده بود می‌تواند برای تشخیص اشیا و اسکن اتاق استفاده شود. به این ترتیب آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس بهترین گوشی‌ها موجود برای واقعیت افزوده خواهند بود.

اپل همچنین از این سنسور برای بهبود فوکوس خودکار در نور کم چه در تصاویر و چه در ویدئوها استفاده می‌کند. به این ترتیب سرعت فوکوس در تاریکی تا شش برابر بهبود یافته است.