قیمت روز محصولات اپل

نتفلیکس و اپل با پیشنهاد ۶۰۰ میلیون دلاری برای خرید فیلم جیمز باند رقابت دارند

فیلم جیمز باند

اپل، نتفلیکس و سایر سرویس‌های استریمینگ یا همان سرویس‌های اشتراک نمایش اینترنتی، شرایط را برای خرید فیلم “No Time to Die” جیمز باند که قرار بود در آوریل گذشته اکران شود، بررسی کردند. اکران این فیلم چندین بار به تعویق افتاده است؛ به طور مثال قبل از اینکه به خاطر افزایش سرایت ویروس کرونا به سال ۲۰۲۱ منتقل شود، قرار بود در ماه نوامبر اکران شود.

بعضی از منابع داخلی گفتند که MGM، استودیوی حمایت کننده‌ی این فیلم، به دلیل تأخیرهای ناشی از ویروس کرونا، بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلار ضرر کرده است!
استودیوهای دیگر، مانند پارامونت و سونی، با فروش فیلم‌هایی مانند “Greyhound” ،”Coming 2 America” و “Without Remorse” به سرویس‌های استریمینگ ده‌ها میلیون درآمد کسب کرده‌اند.

سخنگوی استودیوی MGM به شرکت رسانه‌ای آمریکایی Variety گفت:

ما در مورد شایعات اظهار نظر نمی‌کنیم. این فیلم برای فروش نیست. اکران این فیلم به آوریل ۲۰۲۱ موکول شد تا تجربه‌ی تئاتر را برای علاقه‌مندان به سینما حفظ کند.

با این حال، چندین شرکت داخلی در استودیوها و شرکت‌های رقیب گفتند که فروش احتمالی فیلم جیمز باند به طور آشکار مورد بررسی قرار گرفته است و معتقدند که MGM حداقل تلاش می‌کند که این فیلم فوق‌ العاده‌ی خود را با مبلغی عالی بفروشد. گفته شده است که این استودیو به دنبال معامله‌ای در حدود ۶۰۰ میلیون دلار است. منابع داخلی گفتند که فروش به این بزرگی، منحصراً توسط Kevin Ulrich یعنی رئیس و مدیرعامل شرکت MGM که صاحب اکثریت سهم Anchorage Capital Group است انجام خواهد شد.

چالش‌ها و امضای قرارداد

مشخص نیست که آیا تهیه کنندگان Barbara Broccoli و Michael G.Wilson که از طریق شرکت خودشان به اسم Eon، کنترل سریال را بر عهده دارند، این قرارداد را امضا می‌کنند یا خیر!

استودیوی Universal Pictures که حق پخش و انتشار خارجی فیلم “No Time to Die” را به عهده دارد، نیز می‌تواند با فروش هر سری از این فیلم، هزینه‌هایی که تا به حال کرده است را برگرداند.

انتقال فیلم “No Time to Die” به سرویس پخش اینترنتی با یکسری چالش‌ها همراه بوده است. هزینه‌ی تولید این فیلم بیش از ۲۵۰ میلیون دلار است و چندین شرکت برای تبلیغات خودشان، هزینه‌های این فیلم را به عهده گرفته‌اند؛ از جمله‌ی این شرکت‌ها عبارتند از Land Rover ،Omega watches و Heineken.

این شرکت‌ها انتظار دارند که این فیلم در سینماها اکران شود و با پخش آن در سرویس استرمینگ موافق نیستند. به عنوان مثال فروش فیلم “Coming 2 America’s ” به آمازون به شرط موافقت و همراهی شرکای تبلیغاتی آن یعنی McDonald و Crown Royal بود.