قیمت روز محصولات اپل

مقایسه آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس ؛ کدام برای خرید مناسب تر است؟

iphone 12pro vs iphone 12promax

همانطور که در جریان هستید شرکت اپل اخیرا از خانواده ۴ گانه آیفون ۱۲ رونمایی کرد. اما ۴ عضوی بودن این خانواده انتخاب را برای کاربران بیش از پیش سخت کرده است. ما در این مقاله با مقایسه آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.
این دو گوشی تقریباً تمامی ویژگی‌های یکدیگر را دارند. هر دو گوشی از نمایشگر OLED Super Retina XDR یکسان ، پردازنده A14 Bionic ، اتصال ۵G ، دوربین حرفه‌ای سه‌گانه واید، تله فوتو و التراواید و اسکنر LiDAR برخوردار هستند و هر دو رنگ‌های یکسانی دارند اما جالب است بدانید که در برخی از ویژگی‌ها این دو گوشی تفاوت‌هایی نیز دارند.

مقایسه نمایشگر آیفون۱۲ پرو و آیفون۱۲ پرو مکس

مقایسه آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس

مشهودترین تفاوت بین آیفون۱۲ پرو و پرو مکس در اندازه صفحه نمایش است. آیفون۱۲ پرو ۶.۱ اینچ و مدل پرو مکس 6.7 اینچی است. این به این معنی است که تلفن بزرگتر قادر به نمایش محتوای بیشتری خواهد بود و از برخی ویژگی‌های نمایشگر بزرگ مانند کیبورد راحت ‌تر استفاده می‌کند. تلفن کوچکتر اما بسیار جیبی تر خواهد بود و استفاده از آن با یک دست آسان است.

پنل هر دو دستگاه از تکنولوژی یکسانی استفاده می‌کنند. بنابراین به سلیقه شما برمی‌گردد که نمایشگر بزرگ‌تر را بپسندید یا کوچکتر.

مقایسه ابعاد و اندازه های آیفون ۱۲ پرو و آیفون۱۲ پرو مکس

مقایسه آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس

به عنوان مدل کوچکتر ، بدیهی است که مدل پرو استاندارد از مکس کوچکتر باشد و همین‌طور نیز است. آیفون ۱۲ پرو ۱۴.۱ میلیمتر کوچکتر و ۶.۶ میلیمتر نیز باریک‌تر از برادر بزرگ خود است. با این وجود ضخامت هر دو گوشی ۷.۴ میلی متر است. آیفون ۱۲ آیفون پرو نیز ۳۹ گرم از نمونه بزرگتر سبک است و در کل فقط 189 گرم وزن دارد.

مقایسه دوربین آیفون ۱۲ پرو و آیفون۱۲ پرو مکس

آیفون 12 پرو

دوربین نیز یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی میان این دو دستگاه است. هر دو گوشی از دوربین سه‌گانه تله‌فوتو، واید و الترا واید که هر سه ۱۲ مگاپیکسلی هستند، به همراه سنسور جدید LiDar بهره می‌برند. ویژگی‌های دیگری نیز مانند حالت شب، Deep Fusion، پشتیبانی از فرمت ProRAW در هر دو مدل یافت می‌شوند. با این حال ۳ ویژگی در مدل پرو مکس وجود دارد که در مدل اصلی یافت نمی‌شوند.

دوربین واید آیفون ۱۲ پرو مکس، 47 درصد از نظر سنسور بزرگ ‌تر است و پیکسل‌های بیشتری را در خود جای داده است. این موضوع باعث می‌شود تا سنسور نور بیشتری را از محیط بگیرد که این ویژگی عکاسی در نور کم را تا ۸۷ درصد بهتر می‌کند.

دیافراگم لنز تله فوتو در آیفون۱۲ پرو  f / 2.0 است در حالی که لنز تله فون آیفون۱۲ پرو مکس دارای دیافراگم f / 2.2 است ، همچنین مدل پرو مکس زوم اپتیکال۲.۵ برابری را فراهم می‌کند که این ویژگی در مدل پرو استاندارد، ۲ برابر است.

مدل پرو مکس همچنین از ویژگی لزرشگیر اپتیکال با سنسور متحرک برخوردار است. این ویژگی در جاهای پرلرزش مانند داخل اتومبیل حسابی به کار می‌آید و تصاویر بسیار واضح‌تری را تقدیم کاربران می‌کند.

در کل ، زوم بهتر، عکس‌برداری در محیط‌های کم نور بسیار قدرتمند‌تر و همچنین سیستم لرزشگیر جدید، باعث شده است که دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس بسیار جذاب باشد.

مقایسه باتری آیفون۱۲ پرو و آیفون۱۲ پرو مکس

مقایسه آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس

این دو گوشی همچنین در زمینه عمر باتری متفاوت هستند. به گفته اپل، ‌آیفون ۱۲ پرو می تواند تا 17 ساعت پخش فیلم را ارائه دهد. با این حال ، از آنجا که مدل مکس بسیار بزرگتر است ، می تواند باتری بزرگتری را در خود جای دهد و بنابراین عمر باتری بیشتری را ارائه می دهد. این بدان معناست که آیفون ۱۲ پرو مکس حداکثر می تواند تا 20 ساعت پخش فیلم را ارائه دهد. عمر باتری در دنیای واقعی برای هر دو دستگاه احتمالاً کمتر از تخمین اپل خواهد بود، با این حال واضح است که مدل مکس باتری بهتری دارد. بنابراین اگر عمر باتری برای شما فاکتور مهمی است، با خرید آیفون ۱۲ پرو مکس فکر کنید.

جمع‌بندی مقایسه آیفون۱۲ پرو و آیفون۱۲ پرو مکس

compare iphone 12 pro vs iphone 12 pro max

مدل مکس ۱۰۰ دلار از مدل استاندارد گران‌تر است اما همان طور که در این مقاله خواندید، از ویژگی‌های زیادی مثل باتری و نمایشگر بزرگتر و دوربین بسیار بهتر بهره می‌برد. با این حال در نظر داشته باشید که صفحه غول پیکر ۶.۷ اینچی این دستگاه شاید به مذاق خیلی از افراد خوش نیاید و بسیاری از کاربران صفحه نمایش قابل‌حمل‌تری را ترجیح دهند که این مورد به سلیقه شخصی برمی‌گردد.

در باقی زمینه‌ها، هر دو گوشی عملکرد یکسانی را ارائه می‌دهند و اگر هر کدام از آن‌ها را تهیه کنید، بعید است که ناامید شوید.

آیفون ۱۲ پرو با قیمت پایه 999 و آیفون ۱۲ پرو مکس با قیمت پایه 1099 دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. هر دو مدل در چهار رنگ آبی، خاکستری، نقره‌ای و طلایی عرضه می‌شوند.