قیمت روز محصولات اپل

عینک‌های هوشمند اپل دارای میکرو نمایشگر OLED سونی

عینک‌های هوشمند اپل

گزارش شده است که عینک‌های هوشمند اپل از میکرو نمایشگر OLED سونی با ویژگی “Cutting Edge” برای ارائه‌ی تجربه‌ی واقعی AR استفاده می‌کنند.
در اوایل این هفته، نشریه ژاپنی Nikkan Kogyo Shimbun گزارش داد که سونی، میکرو نمایشگرهای OLED را برای عینک‌های AR / VR به اپل خواهد داد.
از آن زمان، راس یانگ، تحلیلگر صنعت نمایش، این گزارش را تأیید کرده و گفته است که چندین منبع به وی اطلاع داده‌اند که اپل در واقع قصد دارد از فناوری میکرو نمایشگر سونی برای لوازم جانبی خود استفاده کند!

طبق گفته‌ی FRAMOS، یک تامین‌کننده تکنولوژی‌های بصری، نمایشگرهای OLED سونی نمایشگرهای کوچک، با ویژگی Cutting Edge با سرعت پاسخگویی بسیار سریع، کنتراست فوق‌العاده بالا، گستره‌ی رنگی بالا برای تولید دقیق رنگ، درخشندگی زیاد، بازتاب کم و سایر مزایایی هستند که برای عینک های اپل ایده‌آل هستند:

نمایشگرهای کوچک OLED (LED ارگانیک) از SONY® Semiconductor Solutions، صفحه نمایش کوچک ویدئویی را ارائه می‌دهند که پاسخگویی سریع، فناوری تصویر با کنتراست بالا و تولید گستره‌ی بالای دقیق رنگ از قابلیت‌های آن است. نمایشگرهای بسیار نازک تأثیر بصری بیشتری را در برنامه‌های AR / VR / MR، پخش، نمایش‌یاب الکترونیکی، نگهداری صنعتی و پزشکی ایجاد می‌کنند. با دیافراگم بزرگ و درخشندگی بالا، طیف رنگی گسترده، بازتاب کم و دامنه دینامیکی بالا، آن‌ها با سرعت بسیار زیاد و بدون نشان دادن تاری حرکت کار می‌کنند.

میکرو نمایشگرهای سونی همچنین دارای درایورهای یکپارچه برای طراحی نازک و سبک هستند و دارای مواردی برای صرفه‌جویی در مصرف برق به منظور ایجاد عمر بیشتر باتری در دسترس هستند.

یانگ گفت که عینک‌های هوشمند اپل از نمایشگر ۰.۵ اینچی با وضوح ۱۲۸۰×۹۶۰ استفاده می‌کنند و به نظر می‌رسد این مشخصات با مولفه ECX337A سونی مطابقت داشته باشد.

طبق وب سایت سونی، این میکرو نمایشگر دارای حداکثر روشنایی ۱۰۰۰ نیت، کنتراست فوق العاده ۱: ۱۰۰,۰۰۰ و سرعت پاسخگویی بسیار سریع ۰.۰۱ میلی‌ثانیه یا کمتر است. کنتراست زیاد ارائه شده توسط نمایشگرهای کوچک سونی اجازه می‌دهد تا اطلاعات اضافی به صورت یکپارچه ظاهر شود و به عنوان یک پوشش اضافی درک نشوند. به گفته‌ی FRAMOS:

این اطلاعات به سادگی به پس زمینه اضافه می‌شوند تا یک تجربه‌ی واقعی AR ایجاد شود.

طبق Nikkan Kogyo Shimbun، اپل قصد دارد عینک‌های AR / VR خود را در سال ۲۰۲۱ عرضه کند، اما تحلیلگر مینگ‌چی‌کو انتظار ندارد که اولین نسخه‌ی آن تا سال ۲۰۲۲ منتشر شود. یانگ نیز معتقد است که عینک‌های هوشمند اپل در نیمه اول سال ۲۰۲۲ معرفی خواهند شد.