قیمت روز محصولات اپل

ویدئوی کالبد شکافی (teardown) آیفون ۱۲ و برررسی قطعات داخلی آن

کالبد شکافی آیفون 12

در حالی که چیزی به عرضه آیفون ۱۲ باقی نمانده است، اما همچنان برخی از مشخصات سخت‌افزاری این دو محصول مانند حجم باتری و نوع مودم ۵G به کار رفته در آن‌ها نامشخص است. در همین راستا یک رسانه چینی گوشی آیفون ۱۲ را کالبد شکافی کرده و با نمایش اجزای مختلف آن به باتری ۲۸۱۵ میلی‌ آمپر‌‌ ساعتی و مودم ۵G کوالکام X55 اشاره کرده است.

ساعاتی پیش رسانه چینی Century Weifeng Technology اولین ویدئو از کالبد شکافی گوشی آیفون ۱۲ را منتشر کرده و اجزای داخلی آن را به نمایش گذاشته است. در این ویدئو اجزای داخلی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۱ با یکدیگر مقایسه شده‌ و تفاوت‌های اساسی را به نمایش گذاشته است. اولین چیزی که در این ویدئو به چشم می‌خورد، مادربرد این محصول است. ابعاد مادربرد آیفون ۱۲ به دلیل استفاده از مودم ۵G نسبت به آیفون ۱۱ افزایش یافته است.

همان‌طور که در ویدئو مشاهده می‌کنید، اپل در آیفون‌های ۱۲ از مودم ۵G کوالکام X55 استفاده کرده است. بدون شک یکی از دلایل تاخیر استفاده از فناوری ۵G در گوشی‌های آیفون، اختلافات میان اپل و کوالکام بوده است، اما در مجموع مشکلات میان این دو شرکت برطرف شده و هم اکنون شاهد استفاده از مودم ۵G کوالکام X55 در گوشی‌های جدید شرکت اپل هستیم.

بیشتر بخوانید

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، ابعاد مادربرد آیفون ۱۲ نسبت به نسل قبل بزرگ‌تر شده است اما اپل به منظور کاهش ضخامت این محصول، ابعاد برخی از اجزای داخلی آن را کاهش داده است. به طور مثال اپل برای دستیابی به ضخامت کمتر، ابعاد پنل OLED و موتور Taptic Engine برای فناوری فورس تاچ را کاهش داده است؛ همچنین اپل به منظور کاهش ابعاد، حجم باتری آیفون ۱۲ را تا ۱۵ درصد نسبت به نسل گذشته کاهش داده است.

اپل در آیفون ۱۱ از باتری ۳۱۱۰ میلی آمپر ساعتی استفاده کرده بود، اما حجم باتری آیفون ۱۲ به ۲۸۱۵ میلی آمپر ساعت کاهش یافته و در مجموع ۱۶ درصد از نسل گذشته سبک‌تر شده است. در قسمت قاب پشتی دستگاه شاهد آهن‌ربا ویژه اپل برای قابلیت MagSafe هستیم. این آهن ربا حلقه شکل امکان نصب لوازم جانبی سازگار با قابلیت MagSafe را برای کاربران آیفون ۱۲ به ارمغان می‌آورد.