قیمت روز محصولات اپل

آموزش تقویت صدای هدفون در آیفون از طریق قابلیت Accommodations در آی او اس ۱۴

تقویت صدای هدفون آیفون

اپل همواره مشغول بهبود کیفیت محصولات خود بوده است تا همه بتوانند به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کنند. به عبارت دیگر، هر کاربری با هر سن و سالی می تواند از محصولات اپل استفاده کند. برای مثال می‌توانیم به اپل واچ اشاره کنیم که یک گجت همراه عالی برای افرادی است می‌خواهند از وضعیت سلامت خود اطلاع داشته باشند و همچنین آیفون نیز کاربردی ترین وسیله ی زندگی ما محسوب میشود. امسال با معرفی سیستم عامل iOS 14، کمپانی اپل یک سری قابلیت های دسترسی (Accessibility) بیشتر را ارائه کرده است و همچنین نمونه های قبلی را نیز بهبود داده است. در ادامه همراه ما باشید تا نحوه تقویت صدای هدفون در آیفون را به شما آموزش دهیم

تقویت صدای هدفون در آیفون

یکی از بهترین ویژگی‌هایی که در سیستم عامل iOS 14 معرفی شده است، ویژگی Headphone Accommodations است. این ویژگی باعث میشود که افرادی که مشکلات شنوایی دارند بتوانند از فیلم و موسیقی لذت ببرند و همچنین بتوانند بدون هیچ مشکلی تماس تلفنی برقرار کنند. این افراد برای استفاده از این ویژگی فقط به یک جفت هدفون ایرپاد نیاز دارند.

این ویژگی چگونه کار میکند؟

به طور خلاصه، ویژگی Headphone Accommodations به شما کمک میکند که صدای تولید شده توسط هدفون را بر اساس سلیقه ی خودتان شخصی سازی کنید.

اگر شما مشکلات شنوایی دارید، می‌توانید به تنظیمات دسترسی در آیفون بروید و میزان بلندی صدای هدفون را کنترل کنید.

آموزش تقویت صدای هدفون آیفون

هدفون شما از این طریق صداهایی که به سختی شنیده میشوند را با قدرت بیشتری تولید خواهد کرد. این ویژگی میتواند در حین گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم و برقراری تماس تلفنی به شدت کاربردی باشد.

یکی دیگر از مزایایی ویژگی Headphone Accommodations این است که با هدفون ایرپاد پرو می‌توانید از پتانسیل حالت شفاف (Transparency Mode) استفاده کنید و از صداهایی که در محیط اطراف شما وجود دارند، با خبر شوید.

حتی اگر شما مشکلات شنوایی ندارید، Headphone Accommodations می‌تواند بدون افزایش حجم صدا تجربه ی شنیداری بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

این قابلیت هر هدفونی را پشتیبانی نمی کند

باید به این نکته توجه داشته باشید که ویژگی Headphone Accommodations با هر هدفونی کار نمی‌کند. متأسفانه این ویژگی حتی با همه ی هدفون های ایرپاد نیز کار نمی‌کند.

در واقع این ویژگی فقط با هدفون هایی کار میکند که به تراشه ی Apple H1 مجهز هستند. در حال حاضر تنها هدفون هایی که از این تراشه برخوردار هستند، نسل دوم ایرپاد و همچنین ایرپاد پرو هستند. البته ناگفته نماند که یک سری از هدفون های Beats نظیر Power Beats Pro و Power Solo Pro نیز از این تراشه برخوردار می‌باشند.

اگر شما یکی از این هدفون ها را دارید، میتوانید با استفاده از آیفون ویژگی Headphone Accommodations را فعال کنید. البته لازم به ذکر است که آیفون یا آیپد شما حتماً باید از سیستم عامل iOS 14 یا iPadOS 14 برخوردار باشد.

چگونه Headphone Accommodations را فعال‌سازی کنیم؟

برای فعال‌سازی این ویژگی باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. اپلیکیشن تنظیمات را اجرا کنید.
  2. وارد بخش دسترسی (Accessibility) شوید.
  3. به سمت پایین اسکرول کنید و در بخش Physical and Motion، بر بروی تنظیمات Audio Accessibility کلیک کنید.
  4. سپس بر روی Headphone Accommodations کلیک کنید.
  5. در نهایت آپشن Headphone Accommodations را فعال کنید.

تجربه ی شنیداری خود را شخصی سازی کنید

برای اینکه از این قابلیت نهایت لذت ببرید باید آن را بر اساس سلیقه ی خودتان شخصی سازی کنید. قابلیت های متعددی وجود دارند که شما میتوانید آنها را کنترل کنید. در ادامه برخی از این آپشن ها را توضیح می‌دهیم.

با Custom Audio Setup می‌توانید چند نمونه ی صوتی را گوش کنید. این آپشن به شما کمک میکند که بهترین صدا را برای هدفون های خود انتخاب کنید. توصیه می‌شود که این کار را در یک محیط آرام و بی سر و صدا انجام دهید.

بخش Tune Audio For به شما کمک میکند که فرکانس های صدا را شخصی سازی کنید.

آپشن Balance Tone رنج های مختلف فرکانس صوتی را تقویت میکند. همچنین Vocal Range و Brightness نیز به ترتیب فرکانس های میانی و بالایی را تقویت می‌کنند.

شما همچنین میتوانید درجه ی قدرت صداها را بر روی ضعیف، متوسط و قوی تنظیم کنید.

آموزش تقویت صدای هدفون در آیفون

در نهایت شما میتوانید به یک فایل صوتی نمونه گوش کنید تا ببینید که آیا تنظیماتی که اعمال کردید مفید بوده اند یا خیر. همچنین شما می‌توانید انتخاب کنید که این تنظیمات دقیقاً در حین انجام چه کارهایی اعمال شوند.

فرقی نمی‌کند که مشکلات شنوایی داشته باشید یا صرفاً بخواهید تجربه ی شنیداری خود را بهبود دهید، ویژگی Headphone Accommodations میتواند به شدت کاربردی باشد.