قیمت روز محصولات اپل

قابلیت تماس تصویری به نسخه وب واتساپ و اپلیکیشن آن اضافه خواهد شد

واتساپ وب

ویژگی WhatsApp Web Calling ویژگی جدیدی در نسخه وب واتساپ است که امکان تماس از طریق لپ‌تاپ و رایانه را برای کاربر فراهم می‌کند.

به دو روش می‌توانید از WhatsApp در رایانه‌ی خود استفاده کنید:

  • از طریق WhatsApp Web که یک برنامه‌ی مبتنی بر مرورگر است. (نسخه وب)
  • از طریق WhatsApp Desktop که اپلیکیشنی است که می‌توانید در رایانه خود دانلود و نصب کنید.

واتساپ فقط مخصوص گوشی‌ها نیست. با نسخه وب واتساپ می‌توانید به این پیام‌رسان محبوب در رایانه‌های لوحی Mac ،Windows ،iPad یا Android دسترسی پیدا کنید.
نصب WhatsApp Web بر روی هر یک از این دستگاه‌ها بسیار آسان است و نکته جالب توجه این است که بدون استفاده از تلفن همراه نیز می‌توانید از نسخه وب واتساپ استفاده کنید.

بطور خلاصه، می‌توان گفت که WhatsApp Web، اساساً همان برنامه‌ی موجود در موبایل است…

نسخه وب واتساپ برای راه اندازی و شروع به این نیاز دارد که گوشی خود را نزدیک رایانه داشته باشید؛ اما پس از اتصال و وارد شدن به حساب، در هنگام خاموش بودن تلفن یا دور بودن آن از رایانه نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

ویژگی‌های جدید نسخه وب واتساپ

WhatsApp ویژگی‌های جدیدی را در نسخه‌ی دسکتاپ خود ایجاد کرده است. آخرین اطلاعات در مورد این ویژگی‌های جدید این است که انتظار می‌رود برخی از این ویژگی‌ها به زودی در WhatsApp Web راه‌اندازی شوند که می‌توانند برای کاربران بسیار مفید باشند.

واتساپ در گزارش Wabetainfo ادعا کرد که قصد دارد گزینه‌ی تماس صوتی و ویدیویی را در نسخه‌ی تحت وب خود ارائه دهد. انتظار می‌رود که این ویژگی به زودی عرضه شود. پس از معرفی این ویژگی، کاربران همچنین می‌توانند از طریق نسخه وب واتساپ با استفاده از رایانه و لپ تاپ، تماس صوتی یا تصویری برقرار کنند.

گزارش Wabetainfo همچنین اعلام کرد که WhatsApp از گزینه‌های تماس صوتی و تصویری در نسخه‌ی وب برنامه تلفن همراه خود یعنی (WhatsApp Web 2.2037.6) استفاده می‌کند و در حال حاضر در مرحله‌ی توسعه است. بر اساس این گزارش، این شرکت علاوه بر دکمه‌های تماس صوتی و تصویری در نسخه‌ی وب، روی آیکن جدیدی نیز کار می‌کند.

این ویژگی‌ها می‌توانند در آینده برای کاربرانی که از نسخه وب واتساپ روی دسکتاپ استفاده می‌کنند کاملاً مفید واقع شوند.
جدا از این، WhatsApp همچنین در حال کار بر روی یک صفحه‌ی دانلود جدید برای نسخه‌ی وب خود است. گزارش Wabetainfo می‌گوید که این ویژگی جدید ممکن است برای ورود به همان حساب WhatsApp در چندین دستگاه باشد!