قیمت روز محصولات اپل

آهنگ دلخواه خود را از طریق خواندن آن برای گوگل جستجو کنید

جستجوی آهنگ در گولگل با خواندن آن

حتماً برای شما هم پیش آمده که ریتم آهنگی را بدانید اما مدت‌هاست که به دنبال نام آهنگ بوده‌اید. قابلیت جدید Hum to Search گوگل می‌تواند این آهنگ را برایتان پیدا کند.
گوگل قابلیت جدیدی را در برنامه خود معرفی کرده است که از طریق آن کاربران می توانند تنها با زمزمه کردن یا آواز خواندن آهنگ مورد نظر یا موسیقی خود را جستجو کند در این قابلیت از الگوریتم های یادگیری هوش مصنوعی اختصاصی گوگل استفاده شده است.

قابلیت جدید گوگل به کاربران اجازه می دهد تا تنها از طریق زمزمه آهنگ و یا صداهایی مانند سوت زدن، موسیقی مورد نظر خود را پیدا کنند. در واقع قابلیت جدید گوگل نوع پیشرفته سرویس جستجوی موسیقی بر اساس صداست که توسط خود این شرکت و یا شزم اپل (Apple Shazam) ارائه می شود.

جستجوی آهنگ با زمزمه یا خواندن ریتم آن برای گوگل

اکنون کاربران در سراسر جهان می توانند در نسخه جدید این برنامه تنها با فرمان صوتیِ What’s The Song یا ازطریق گزینه‌ی Search a Song موسیقی مورد نظر خود را بیابند. این قابلیت هم اکنون از ۲۰ زبان در سیستم عامل اندروید و زبان انگلیسی در Ios پشتیبانی می کند. گوگل اعلام کرده در آینده به تعداد زبان های قابل پشتیبانی اضافه خواهد شد. هوش مصنوعی جدید گوگل پس از پیدا شدن نتیجه بصورت درصدی به آن امتیاز می دهد تا از صحت نتیجه خود مطلع شود. در زمان جستجو لیستی از نتایج ارائه می شود که همراه با اطلاعاتی در مورد آهنگ و خواننده خواهد بود. حتی خود آهنگ نیز به صورت سرویس های استریم ارائه می شود تا کاربر راحت تر به آن دسترسی داشته باشد.

گوگل می‌گوید این قابلیت با استفاده از مدل‌های یادگیری ماشینی، صدا را به دنباله‌ای از اعداد مربوط به ملودی آهنگ تبدیل می‌کند تا بتوان آن‌ها را با آهنگ‌های موجود مقایسه کرد. گوگل می‌گوید این مدل‌ها را با منابع مختلفی مثل خواندن انسان‌ها، سوت زدن یا هوم کردن و همچنین ضبط صداهای استودیویی تمرین و تعلیم می‌دهد. به این ترتیب چیزهایی مثل سایر آلات موسیقی و کیفیت صدای وکال خواننده حذف می‌شود تا صرفاً به ریتم عددی آهنگ برسد. به این ترتیب نیازی نیست در زمزمه‌کردن آهنگ آن را کاملاً‌ دقیق اجرا کنید.

ویدئو ا
ینجا گزاشته شود