قیمت روز محصولات اپل

چگونگی اتصال دو ایرپاد به یک آیفون

چگونگی اتصال دو ایرپاد به یک آیفون

شاید برایتان پیش آمده باشد بخواهید دو نفر بصورت همزمان با استفاده از ایرپاد به تماشای یک فیلم بپردازید؛ ما در این آموزش قصد داریم چگونگی اتصال دو ایرپاد به یک آیفون را ارائه دهیم…

ویژگی جدید Audio Sharing اپل، دیدن یک ویدیو و یک آهنگ را برای دو نفر آن هم بدون استفاده از بلندگوی خود دستگاه فراهم کرده است.
متأسفانه این قابلیت فقط در iPhone ،iPad و iPod Touch جدیدتر که در ارتباط با AirPods یا PowerBeats Pro هستند قابل استفاده است.

قابلیت اتصال دو ایرپاد به یک آیفون در چه دستگاه‌هایی وجود دارد؟

همانطور که گفته شد ویژگی جدید Audio Sharing از هدفون‌های بی‌سیم AirPods و PowerBeats Pro نسل اول و دوم پشتیبانی می‌کند. با عرضه‌ی دستگاه‌های بیشتر ساخته شده با تراشه W1 یا H1 اپل، به این لیست اضافه خواهد شد…
در حال حاضر ویژگی Audio sharing تنها برای دستگاه‌های زیر موجود است:

  • iPhone 8 (and newer)
  • iPad Pro (first-generation and newer)
  • iPad Air (third-generation and newer)
  • iPad mini (fifth-generation and newer)
  • iPod touch (seventh-generation and newer)

چگونگی اتصال مجموعه دیگری از AirPod ها

با استفاده از ویژگی Audio sharing اپل، می‌توانید دو جفت هدفون بی‌سیم را به یک آیفون، iPad یا iPod Touch متصل کرده و بدون هیچگونه تأخیر و یا لکنتی، صدا را به صورت یکپارچه در هر دو ایرپاد به اشتراک بگذارید!

برای اتصال جفت دوم AirPods به آیفون، کیس ایرپاد را در کنار آیفون باز کنید. یک پنجره بازشو خواهید دید که می‌گوید این AirPod ها متعلق به شما نیستند، اما می‌توانید به آن‌ها متصل شوید. در این قسمت بر روی گزینه‌ی”connect” کلیک کنید.

اتصال دو ایرپاد به یک آیفون

سپس، با فشار دادن دکمه‌ی پشت کیس ایرپاد، AirPods را در حالت اتصال قرار دهید. AirPods متصل خواهد شد و وضعیت باتری را روی صفحه مشاهده خواهید کرد؛ در اینجا، روی «Done» ضربه بزنید…

اتصال دو ایرپاد به یک آیفون

چگونه می‌توان صدا را روی دو مجموعه AirPod پخش کرد؟

اکنون که جفت دوم AirPod با دستگاه شما جفت شده است، می‌توانید خروجی صدا را از طریق منوی AirPlay کنترل کنید که شامل ویجت Now Playing در Control Center، برنامه Music و ویجت Now Playing در Lock Screen است.

مراحل استفاده از منوی Airplay در Control Center

از لبه بالا سمت راست صفحه iPhone یا iPad، انگشتتان را بر روی صفحه به پایین بکشید و Control Center را باز کنید. (اگر آیفون یا iPod Touch با دکمه‌ی Home دارید، انگشتتان را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا Control Center نشان داده شود.)

اتصال دو ایرپاد به یک آیفون
  • در اینجا “Now Playing” را انتخاب کنید و نگه دارید تا باز شود.
اتصال دو ایرپاد به یک آیفون
  • روی “Airplay” کلیک کنید.
  • اکنون همه‌ی دستگاه‌های موجود را مشاهده خواهید کرد. اگر ایرپاد خود را متصل کنید، به عنوان دستگاه خروجی فعلی انتخاب می‌شود. جفت دوم AirPods را نیز در زیر آن خواهید دید؛ بر روی دکمه خالی «Checkmark» در کنار آن ضربه بزنید.
  • اکنون هر دو AirPod به عنوان خروجی صدای iPhone ،iPad یا iPod Touch شما فعال هستند. هر صدایی را از هر برنامه‌ای پخش کنید، در هر دو دستگاه در دسترس خواهد بود.

شما همچنین می‌توانید صدا را برای هردو دستگاه بطور مستقل یا باهم کنترل کنید. برای تغییر میزان صدا برای هر دو AirPod باهم، از نوار لغزنده در پایین ویجت استفاده کنید. برای کنترل میزان صدای ایرپادهای داده شده به صورت جداگانه، از نوار لغزنده زیر لیست ایرپادها استفاده کنید…

اتصال دو ایرپاد به یک آیفون

نحوه‌ی به اشتراک‌گذاری صدا با یک دوست با استفاده از iPhone

روش دیگری برای به اشتراک گذاشتن صدا از یک آیفون با دو مجموعه AirPod وجود دارد که نیازی به روند اتصالی که در بالا ذکر شد نیست. به جای آن، با آیفون دوستتان که ایرپادهایش با آیفونش جفت شده‌اند، ارتباط برقرار می‌کنید!
این ویژگی با بلوتوث ۵.۰ در دستگاه‌های iOS و iPadOS کار می‌کند. این به این معنی است که آیفون ۸ و بالاتر، iPad Pro (نسل ۲)، iPad Air (نسل سوم) و iPad mini (نسل پنجم) از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند.
اگر هر دو آیفون از سیستم عامل iOS 13 یا بالاتر برخوردارند، دوست شما فقط باید آیفون خود را بالای آیفون شما نگه دارد. با این کار یک پنجره در آیفون شما باز می‌شود که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید صدای آیفون خود را با AirPods دوست خود به اشتراک بگذارید یا نه.
روی «Share Audio» کلیک کنید. هنگامی که دوست شما نیز این مورد را در iPhone خود تأیید کرد، اشتراک‌گذاری صدا شروع می‌شود…
سپس هردو AirPod در منوی AirPlay نشان داده می‌شوند و از آنجا می‌توانید پخش و میزان صدا را مدیریت کنید.