قیمت روز محصولات اپل

نحوه کارکرد قابلیت تصویر در تصویر در آی او اس ۱۴

قابلیت تصویر در تصویر

قابلیت تصویر در تصویر به کاربران این امکان را می‌دهد تا کارهایی مانند تماشای فیلم و تماس‌های FaceTime را هنگام انجام کارهای دیگر بر روی دستگاه خود انجام دهند. یعنی برای نمونه هنگامی که تماس ویدیویی FaceTime با شخصی برقرار کرده‌اید، می‌توانید بدون اینکه تصویر مخاطبتان را از دست بدهید (و همچنین بدون اینکه مخاطبتان تصویر شما را از دست بدهد)، به کارهای دیگرتان نیز بپردازید. (مثلا وارد قسمت iMessage شوید و تصویر کوچک شده‌ی مخاطبتان را هم در پایین صفحه داشته باشید!)

نحوه کارکرد قابلیت تصویر در تصویر در آی او اس ۱۴

در یک برنامه‌ی سازگار با سیستم‌های تحت پشتیبانی اپل مانند اپل تی وی، برای رفتن به حالت تصویر در تصویر باید بر روی نماد این قابلیت در بالای صفحه نمایش در حین دیدن فیلم کلیک کرد و سپس با استفاده از دو انگشت دو بار بر روی صفحه کلیک کنید و یا انگشت خود را از پایین به بالای صفحه بکشید؛ به این ترتیب شما وارد حالت تصویر در تصویر شده‌اید…

خروج از حالت تصویر در تصویر و بازگشت به حالت تمام صفحه نیز به همان روش ورود می‌باشد و با باز کردن برنامه با ضربه زدن روی همان نماد در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش یا دو بار ضربه زدن با دو انگشت انجام می‌شود. سپس نحوه‌ی خروج از برنامه‌ی تصویر در تصویر با کلیک بر روی علامت ضربدر بالای برنامه و بستن آن می‌باشد.

آموزش استفاده از قابلیت تصویر در تصویر

قابلیت تصویر در تصویر برای برنامه‌هایی که محتوای تلویزیون و فیلم را پخش می‌کنند، کنترل پخش/ مکث را دارد و همچنین می‌توان با ضربه زدن بر روی یک گزینه، فیلم را ۱۵ ثانیه به جلو برد و یا ۱۵ ثانیه به عقب برگرداند.

برنامه‌های اپل که بصورت ویدیویی هستند با Picture in Picture کار می‌کنند؛ مانند Apple TV یا فیلم‌های ویدیویی از دوربین‌های فعال HomeKit در برنامه Home.

استفاده از قابلیت تصویر در تصویر در وب

تصویر در تصویر با برنامه Safari تقریباً با همه ویدیوها کار می‌کند و توسعه‌دهندگان وبسایت نیازی به پشتیبانی ندارند. در سایتی که دارای ویدیو است، برای پخش فیلم ضربه بزنید و سپس روی نماد Picture in Picture ضربه بزنید یا روی ویدیو دو ضربه سریع بزنید. برای فعال کردن حالت تصویر در تصویر، می‌توانید از پایین iPhone به سمت بالا بکشید.

استفاده از قابلیت تصویر در تصویر در وب

البته بعضی از فیلم‌ها در وبسایت‌ها هستند که امکان استفاده از این قابلیت را ندارند و این مورد مربوط به توسعه‌دهندگان آن وبسایت‌ها است که باید امکان استفاده از این قابلیت را برای کاربران ایجاد کنند.

توجه داشته باشید که برای استفاده از قابلیت تصویر در تصویر در Safari، اگر می‌خواهید هنگام پخش یک ویدیو به جستجو در یک وبسایت دیگر ادامه دهید، باید یک برگه Safari جدید باز کنید…

استفاده از قابلیت تصویر در تصویر در FaceTime

در iOS 13، اگر لازم است کاری را روی تلفن خود انجام دهید، باید از FaceTime بیرون روید که این مسئله ویدیوی شما را برای شخصی که با او صحبت می‌کنید متوقف (paused) می‌کند.

در iOS 14، اگر از «FaceTime» خارج شوید،تصویر مخاطب شما را به‌طور خودکار در پنجره «تصویر در تصویر» کوچک می‌کند که حتی در هنگام دسترسی به برنامه‌های دیگر همچنان قابل مشاهده است؛ بنابراین شما و شخص دیگری که با او صحبت می‌کنید می‌توانید مکالمه خود را بدون بستن برنامه‌ی دیگر، همچنان ادامه دهید.

استفاده از قابلیت تصویر در تصویر در FaceTime

برای تغییر اندازه‌ی آن از بزرگ به متوسط یا کوچک و سپس دوباره برگرداندن به حالت اول، می‌توانید دوبار بر روی پنجره FaceTime ضربه بزنید و اگر فقط یک بار ضربه بزنید، پنجره Picture in Picture به اندازه کل نمایشگر iPhone باز می‌شود. همچنین می‌توانید پنجره Picture in Picture را به هر قسمت از صفحه که مایلید منتقل کنید…

سفارشی کردن اندازه و محل پنجره‌ی Picture in Picture

می‌توان از دابل کلیک بر روی صفحه برنامه Picture in Picture و یا از pinch gestures برای تغییر اندازه‌ی پنجره‌ی برنامه‌ی تصویر در تصویر استفاده کنید.

سه اندازه برای انتخاب وجود دارد:

  • کوچک
  • متوسط
  • بزرگ

اندازه‌ی پنجره‌ی کوچک به اندازه‌ی دو نماد برنامه است، عرض پنجره‌ی متوسط به اندازه‌ی حدود سه نماد برنامه و بلندی آن به اندازه یک و نیم برنامه است، در حالی‌ که بزرگترین پنجره به اندازه هشت نماد برنامه است.

همه پنجره‌ها در صفحه اصلی iPhone با جهت افقی نشان داده می‌شوند، به استثنای FaceTime که در حالت عمودی نشان داده می‌شود.

پنجره‌ی Picture in Picture می‌تواند تقریبا به همراه تمامی برنامه‌های دیگر در صفحه نمایش بیاید. پنجره‌های کوچک و متوسط را می‌توان به هر گوشه از صفحه نمایش iPhone منتقل کرد، در حالی که پنجره بزرگ تصویر در تصویر را فقط می‌توان در بالا یا پایین صفحه قرار داد.

انتقال و جابجایی پنجره‌ی تصویر در تصویر و خارج کردن آن از صفحه نمایش

می‌ توانید با حرکت drag and drop (کشیدن و رها کردن)، پنجره Picture in Picture را به کنار iPhone بکشید و آن را از صفحه خارج کنید.
با خروج پنجره‌ی «تصویر در تصویر» از صفحه نمایش، همچنان صدا را از طریق ویدیو یا تماس «FaceTime» می‌شنوید، اما دیگر در صفحه نمایش قابل مشاهده نیست…