قیمت روز محصولات اپل

ارزش سهام اپل بعد از معرفی آیفون‌های جدید کاهش یافت

در طی رویداد Hi Speed 2020 اپل و معرفی آیفون ۱۲، ارزش سهام اپل کاهش یافت و در مقابل ارزش سهام Verizon افزایش یافته است.
سهام شرکت اپل تا قبل از رویداد نوسان داشت و صبح روز رویداد Hi Speed توانست دوباره به تعادل برگردد؛ اما درست قبل از رویداد و در طی مراسم معرفی محصولات آیفون ۱۲ ریزش کرد و سهام Verizon برخلاف اپل افزایش را تجربه کرد.

در بازار معاملات آمریکا در روز جمعه با توجه به اینکه صنایع مادر و خدماتی بیشترین تقاضا را داشتند، شرکت اپل بیشترین کاهش را با ۱.۴ درصد افت به همراه داشت!

در رویداد Hi Speed 2020، اپل آیفون‌های جدید را با حدودا ۱۳۰ دلار افزایش قیمت معرفی کرد و طبق گفته‌ی خود اپل به دلایل زیست محیطی، شارژر و Earpods داخل جعبه آیفون‌ ۱۲ نخواهد بود و همراه با محصولات جدید ارائه نخواهند شد؛ این نکته بی شک مورد علاقه‌ی سرمایه گذاران است.

حال این سوال پیش می‌آید که چگونه شرکت اپراتور تلفن همراه Verizon توانست اپل را در رویدادی که اسمش را «سلام سرعت» گذاشته بود پشت سر بگذارد؟

هانس وستبرگ، مدیر اجرایی ورایزون اعلام کرد که قرار است عرضه‌ی شبکه‌ی ۵G را برای تمام کشور شروع کند. یکی از ناظران اپل، ژن مونستر در Loup Ventures، حدس می‌زند که این تغییر در ابتدا فقط برای ۱ درصد از جمعیت ایالات متحده در دسترس باشد.

با این حال به نظر می‌رسد دلیل افزایش سهام Verizon همین موضوع باشد.

در شرکت اپل، بیشتر سودهای اخیر سهام ناشی از فروش iPads و MacBooks در طی همه‌گیرشدن بیماری کووید ۱۹ بوده است…