قیمت روز محصولات اپل

رونمایی اپل از هوم پاد مینی (HomePod mini) در رویداد ۲۰۲۰ Hi Speed

رونمایی اپل از هوم پاد مینی

اپل بلندگوی هوشمند خود به اسم هوم پاد مینی که تنها ۹۹ دلار قیمت دارد را معرفی کرد.
اپل در رویداد Hi Speed که در سه‌شنبه شب برگزار شد این بلندگو را معرفی کرد. طراحی HomePod mini دقیقا مانند طراحی Homepod استاندارد است، اما کروی شکل است و با قیمت کمتر ارائه می‌شود.

در طراحی آن، یک سطح لمسی با نور پس زمینه در قسمت بالا و مرکز دستگاه وجود دارد که به همراه کنترل‌های پخش صوت است. همراه با کارکرد Siri، این سطح نیز روشن خواهد شد.

اگرچه این هوم پاد کوچکتر است، اما همچنان کیفیت پخش صدای خوبی دارد و بر اساس ویژگی “computational audio” که صدا را آنالیز می‌کند و همچنین بر اساس سخت افزار صوتی عمل می‌کند.
متریال استفاده شده در این دستگاه دقیقا مانند متریال به کار رفته در Homepod اصلی نیست و در ارائه‌ی صوت از هر نظر پیشرفته‌تر عمل کرده و در آن از ابزاری استفاده شده است که امواج صوتی را ۳۶۰ درجه در فضا به گردش در می‌آورد.

تراشه‌ی داخلی Apple S5 ویژگی‌های صوتی محاسباتی را فراهم می‌کند که شامل مدل‌های پیچیده‌ی صوتی است و به اسپیکر این امکان را می‌دهد تا هم صدا و هم دامنه دینامیکی را بصورت هوشمندانه بهتر کند.

تعیین مکان دقیق دستگاه‌های مجهز به U1

یکی از مهمترین مواردی که به HomePod mini اضافه شده است ویژگی جدیدی است که به آن اجازه می‌دهد تا به عنوان یک ایستگاه پایه Ultra Wideband برای تعیین مکان دقیق دستگاه‌های مجهز به U1 مانند آیفون و اپل واچ سری ۶ عمل کند.

اپل می‌گوید HomePod mini تجربه‌ی جادویی انتقال صوت را به کاربر می‌دهد. یک هوم پاد مینی می‌فهمد که آیفون در چه زمانی به آن نزدیک شده است و بر طبق آن از نظر صوتی، تصویری و لمسی واکنش نشان می‌دهد و در آن زمان دقیقا احساس می‌شود که دو دستگاه در واقع از لحاظ فیزیکی به هم متصل شده‌اند.

قیمت HomePod mini

مهمترین شاخصه‌ی این دستگاه قیمت مناسب آن است به‌طوری که اپل با این Homepod می‌تواند با نمونه‌های موجود از جمله آمازون و گوگل رقابت کند.
همه‌ی رقبای بلندگوی هوشمند اپل، دستگاه‌هایشان را با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت ۲۹۹ دلاری Homepod اصلی ارائه می‌دهند و اکنون این هوم پاد با قیمت ۹۹ دلار وارد عرصه‌ی رقابت شده است.

رونمایی اپل از هوم پاد مینی (HomePod mini)

در کنار این ویژگی، اپل همچنین یادآور می‌شود که هوم پاد مینی با Amazon Music و Pandora سازگار است…

این قیمت پایین به کاربرانی که می‌خواهند چندین جفت از این اسپیکر را در اطراف خانه با هم هماهنگ کنند تا صدای فراگیر را در فضا تجربه کنند، بسیار مناسب است. همچنین HomePod mini می‌تواند سایر مدل‌های HomePod را که در نزدیکی هستند شناسایی کرده و هوشمندانه به یک جفت استریو تبدیل شود.

در کنار HomePod mini، اپل همچنین ویژگی‌های جدید Siri را که بسیار پاسخگوتر و هوشمندتر است نیز معرفی کرده است.
به عنوان مثال، سیری می‌تواند افراد مختلف را شناسایی کرده و اقدامات را بر اساس درخواستی که دارند، انجام دهد. همچنین از ویژگی جدید Intercom که روز سه‌شنبه معرفی شده پشتیبانی می‌کند.

هوم پاد مینی در راستای حمایت از محیط زیست

اپل همچنین می‌گوید که HomePod mini را با حفظ پایداری در محیط زیست تولید می‌کند. در ساخت آن عمدتا از مواد بازیافتی استفاده می‌کند و از اجزای کم مصرف و نرم‌افزارهایی استفاده می‌کند که می‌توانند مصرف انرژی را کاهش دهند.

از سال ۲۰۱۸ شایعاتی وجود داشت مبنی بر این که اپل می‌خواهد یک Homepod خانگی ارزان قیمت و مناسب ارائه کند تا سهام بازار و رونق فروش را در دست بگیرد که اخیرا این پیش‌بینی شده بود که اپل از جانشین Homepod چشم پوشی می‌کند و به جای آن هوم پاد مینی را در رویداد Hi, Speed در تاریخ ۱۳ اکتبر معرفی می‌کند که این اقدام انجام شد.

اکنون Homepod mini به گروهی از ارزان قیمت‌های اپل می‌پیوندد، لیستی که شامل آیفون SE و مک بوک ایر ۹۹۹ دلاری نیز می‌شود.
این Homepod با قیمت ۹۹ دلار از روز ۶ نوامبر پیش فروش می‌شود و در روز ۱۶ نوامبر ارسال به مشتریان آغاز می‌شود.