قیمت روز محصولات اپل

مایکروسافت به ‌دنبال خرید نوکیا در سال ۲۰۲۱

بر اساس نظر یک تحلیلگر، مایکروسافت به ‌دنبال خرید نوکیا می‌باشد. پیش‌بینی‌های CCS Insight برای سال ۲۰۲۱ گویای این است که سال آینده یک شرکت بزرگ فناوری در ایالات متحده، نوکیا را خریداری خواهد کرد که مایکروسافت و اینتل به عنوان خریداران احتمالی معرفی شده‌اند!
البته مایکروسافت و نوکیا در گذشته نیز سابقه‌ای در این مورد دارند…

در سال ۲۰۱۳، مایکروسافت می‌خواست نوکیا را با مبلغ بیشتر از ۷ میلیارد دلار خریداری کند، اما در سال ۲۰۱۵ به دلایلی در این امر شکست خورد.
اگرچه نوکیا از آن زمان وارد تجارت تلفن همراه شده است، اما دیگر آن قدرها در این مورد برای خریداران جذاب نیست و با توجه به این که دولت ایالات متحده ارائه دهندگان مخابراتی را از استفاده از تجهیزات شرکت‌های چینی مانند هوآوی منع کرده است، شبکه‌ی ارتباطی Nokia، آمریکایی‌ها را به خود جذب کرده و در زمینه‌ی مخابراتی، نوکیا محبوب واقع شده است.

خرید نوکیا توسط مایکروسافت

نوکیا در جلب توجه در آن سوی اقیانوس اطلس موفق نیست!

در هفته‌ی گذشته، نوکیا با عقد یک قرارداد، به بزرگترین تامین کننده تجهیزات شرکت مخابراتی انگلیس یعنی BT تبدیل شد. به گفته‌ی مدیر مصرف کننده و ارتباطات CCS Insight، یعنی Kester Mann، نوکیا در جلب توجه در آن سوی اقیانوس اطلس موفق نیست.

Kester Mann گفت:

مایکروسافت واقعا به فضای مخابرات علاقه مند شده است. ما امسال شاهد این بودیم که مایکروسافت دو خرید در این زمینه داشته است؛ از جمله [متاسویچ و شبکه‌های تأیید شده] که همه‌ی آن‌ها در زمینه‌ی کسب تخصص در فضای ۵G، تلفن و برخی از ارتباطات در صنعت است. بنابراین ما معتقدیم که نوکیا می‌تواند برای شرکتی مانند مایکروسافت که همزمان به دلیل قانون ایالات متحده در منع استفاده از تجهیزات چینی نمی‌تواند از آن تجهیزات استفاده کند، یک هدف بالقوه باشد.

اگر مایکروسافت بخواهد به نوکیا علاقه نشان دهد و برای خرید اقدام کند، با رقیب قدیمی خود در این امر یعنی اینتل روبرو خواهد شد که او نیز به شدت به فضای ۵G توجه دارد…