قیمت روز محصولات اپل

در وصف استیو جابز به مناسبت نهمین سالگرد درگذشتش

استیو جابز

استیو جابز بنیان‌گذار اپل و اسطوره‌ی‌ دنیای فناوری بود. به‌لطف اوست که اپل، محصولاتی انقلابی را به بازار عرضه کرد و اکنون به شرکتی پیشرو در صنعت محصولات تکنولوژی تبدیل شده است…

استیو و وزنیاک پس از ساخت کامپیوتر اپل ۱، تصمیم گرفتند پروژه‌ی آن را به شرکتی دیگر واگذار کند؛ اما جابز او را متقاعد کرد که با هم، شرکتی را برای فروش آن تأسیس کنند و درنتیجه، شرکت کامپیوتری اپل را در سال ۱۹۷۶ تاسیس کردند.

بنیان گذار اپل، استیو جابز فقید، در بعد از ظهر چهارشنبه ۵ اکتبر ۲۰۱۱ زمانی که در منزل خود به سر می‌برد، دار فانی را وداع گفت. تیم پزشکی علت فوت وی را توقف تنفسی ثبت کردند؛ در حالی که از بیماری تومور پانکراس رنج می‌برد در نهایت نتوانست دوام بیاورد.

استیو جابز

خانواده استیو جابز پس از درگذشت وی اعلام کردند که:

او در زندگی شخصی خود بسیار متواضع و فروتن بود و به عنوان یک الگو شناخته میشد.
وی همیشه خانواده را گرامی می‌داشت و هیچوقت مسائل کاری را در خانه پیگیری نمی‌کرد.

استیو جابز که در سن ۵۶ سالگی از دنیا رفت، به مدت ۷ سال با بیماری سرطان مبارزه کرد و هیچ گاه خود را تسلیم بیماری ندانست. او حتی در واسپین ماه‌های عمر خود در دانشگاه استنفورد سخنرانی کرد و در حالی که دکترها به او گفته بودند که روزهای آخر عمر خود را سپری می‌کند، اما او هیچ گونه سخنی به میان نیاورد.

اکنون ۹ سال از درگذشت ‌بنیان‌گذار اپل می‌گذرد و به رسم هر سال، تیم کوک با ارسال پیامی در شبکه‌ی اجتماعی از او یاد کرد.

۵ اکتبر (۱۴ مهر)، نهمین سالگرد درگذشت استیو جابز، ‌بنیانگذار افسانه‌ای اپل است. تیم کوک، مدیرعامل کنونی اپل، بیش از ۲۰ سال است که در این شرکت فعالیت می‌کند. او روز گذشته، برای یادبود جابز پیامی از مایا آنجلو، شاعر و فعال حقوق بشر را توییت کرد:

انسان خوب هرگز نمی‌میرد و همیشه در کنارمان خواهد بود. استیو همیشه به ‌یادت هستیم و هر روز خاطراتت الهام‌بخش ما است.  

هنوز هم پس از گذشت چند سال از درگذشت بنیانگذار اپل، استیو جابز، این بزرگ مرد عرصه تکنولوژی از یادها نرفته است و تا ابد نام او در این عرصه همچون ستاره‌ای می درخشد.