قیمت روز محصولات اپل

درآمد اپل در سه ماهه‌ دوم سال ۲۰۲۰ به اندازه کل درآمد سامسونگ و هوآوی

درآمد اپل در سه ماهه‌ دوم سال 2020

اپل علی رغم این که در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ آیفون کمتری را به فروش رساند، تقریباً بیشتر از سامسونگ و هوآوی درآمد کسب کرد!
بازار جهانی تلفن‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ تقریبا ۲۳ درصد کوچک‌تر شد و افت ۱۵ درصدی را تجربه کرد.
با وجود این، میانگین قیمت فروش تلفن‌های هوشمند در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، ۱۰ درصد افزایش داشته است.
شرکت تحقیقاتی Counterpoint معتقد است که قرنطینه در دوران کووید ۱۹ باعث شده برخی از مصرف کنندگان، گوشی‌های خود را برای تجربه بهتر، به روز کنند. همچنین گفته شده درآمد اپل در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ به اندازه کل درآمد سامسونگ و هوآوی بوده است…

تلفن‌های هوشمند ۵G

حتی اگر فروش کلی تلفن‌های هوشمند کاهش داشته است، تلفن‌های هوشمند ۵G طی سه ماهه متوالی بیش از ۴۳ درصد رشد داشته‌اند. این رشد در درجه اول توسط چین تقویت شد که بیش از سه چهارم مبادلات ۵G را تشکیل می‌داد. در آن زمان، چین در حال بهبودی از بیماری همه گیر ویروس کرونا بود.
اگرچه تلفن‌های ۵G به مقدار ۱۰ درصد از معاملات جهانی گوشی را تشکیل می‌دهند، اما به ۲۰ درصد از کل درآمد کمک می‌کنند. این بدان دلیل است که اکثر گوشی‌های آماده ۵G موجود در بازار در سال ۲۰۲۰ دستگاه‌های شاخص هستند.

درآمد اپل در سه ماهه‌ دوم سال 2020

چین در این سه ماهه به ۷۲ درصد از درآمد جهانی ۵G و ۳۴ درصد از درآمد کلی تلفن‌های هوشمند کمک کرده است.

هواوی بیشترین تلفن را در این سه ماهه به فروش رسانده و پس از آن سامسونگ…

از فروشگاه آنلاین بینهایت کالا خرید کنید

شرکت هوآوی علاوه بر اینکه باعث بیشترین رشد چین شد، همچنین ۲۰ درصد از درآمد جهانی را به خود اختصاص داده است.
از طرف دیگر، سامسونگ مسئول ۱۷ درصد از کل درآمد بود؛ در حالی که بیشتر بازارهای اصلی آن در طی سه ماهه دچار مشکل شده بودند، chaebol با ۲۹ درصد کاهش فروش داشت.

رشد درآمد اپل

درآمد آیفون در همه بازارها رشد کرد! اپل که سومین شرکت از نظر جابجایی و مبادلات بود، در سال ۲۰۲۰ بیشترین درآمد را کسب کرد.
این به این دلیل است که این برند در بخش خدمات و بیمه بهترین برند بوده و فروش آیفون را سالانه ۳ درصد رشد داده است. درآمد آیفون نیز در مقایسه با سه ماهه سال گذشته، ۲ درصد افزایش یافته است.
اپل به مقدار ۳۴ درصد از درآمد جهانی تلفن‌های هوشمند و ۵۹ درصد از سود صنعت را به خود اختصاص داده است. این شرکت به ویژه در چین با رشد فروش ۳۲ درصدی عملکرد خوبی داشته است و همین امر، آن را به سریع‌ترین رشد OEM در کشور تبدیل کرده است.

این عملکرد را می‌توان تا حد زیادی به تقاضای پایدار برای آیفون ۱۱ و آیفون SE نسبت داد.
انتظار می‌رود اپل ماه آینده آیفون ۵G جدید خود، یعنی آیفون ۱۲ را معرفی کند و تحلیلگران معتقدند که این شرکت با ارائه پیشنهادهای جدید، در دستیابی به موفقیت آیفون ۶ موفق عمل کرده است…