قیمت روز محصولات اپل

آموزش جامع تنظیمات قسمت صدا در آیفون (Sounds & Haptics)

تنظیمات قسمت صدا در آیفون

در مطلبی جداگانه به ارائه‌ی آموزش کلی تنظیمات قسمت اعلانات آیفون پرداخته بودیم؛ در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم تنظیمات قسمت صدا در آیفون یا همان Sounds & Haptics را با هم بررسی کنیم. با بینهایت کالا همراه باشید…

تنظیمات قسمت صدا در آیفون

در قسمت Sounds & Haptics گزینه های مختلفی وجود دارد که بدین شرح هستند:

«Vibrate»

 • Vibrate on Ring: اگر این گزینه فعال باشد دستگاه شما هنگامی که در حالت میوت (Mute) نیست یا به اصطلاح سایلنت و بی صدا نیست هم حالت ویبره را دارد و شما هنگام دریافت تماس یا پیام، علاوه بر صدا، ویبره هم خواهید داشت.
 • Vibrate on Silent: این گزینه دقیقا برعکس گزینه‌ی قبل است و اگر فعال باشد بدین معنی است که هنگامی که دستگاه شما بر روی حالت سایلنت است، ویبره یا همان لرزش را خواهید داشت.

این دو گزینه‌ی بالا را می‌توانید بنابر میل شخصی خود شخصی سازی کنید…

«Headphone Audio»

 • Reduce Loud Sounds: این گزینه برای سلامتی گوش‌های شماست وقتی که از هنذفری استفاده می‌کنید. همانطور که احتمالا خیلی از شما عزیزان در جریان هستید، استفاده‌ی طولانی مدت از هندزفری، باعث کاهش شنوایی خواهد شد، اما اپل با این قابلیت ثابت کرده که سلامت کاربرانش تا چه اندازه برایش مهم است! با فعال کردن این قابلیت می‌توانید با توجه به میزان حساسیت گوش خود، صداهای بلند را کم و زیاد کنید. لازم به ذکر است که این گزینه از iOS 14 اضافه شده است.
Reduce Loud Sounds در آی او اس 14

«Ring and Alerts»

از این قسمت می‌توانید صدای نوتیفیکیشن (تماس و پیام) را تنظیم کنید. همچنین در این قسمت گزینه‌ای دارید تحت عنوان Change with Buttons که اگر فعال کنید می‌توانید در هر قسمت از دستگاهتان که باشید (گالری، مرورگر و …) ، با کلیدهای کم و زیاد کردن صدا، صدای زنگ خود را تنظیم کنید…

«Sounds and Vibration Patterns»

تنظیمات قسمت صدا در آیفون
 • Ringtone: این قسمت مربوط به صدای زنگ تماس است که می‌توانید یا از بین صداهای پیش فرض موزیکی را انتخاب کرده و یا موزیک دلخواه خود را قرار دهید که حتما آموزش خواهیم داد به چه شکل این کار را انجام دهید!
 • Text Tone: این قسمت مربوط به صدای نوتیفیکشن دریافت پیام است.
 • New VoiceMail: این قسمت مربوط به دریافت ویس میل جدید است که زیاد کاربردی برای ما ایرانی‌ها ندارد.
 • New Mail: این گزینه مربوط به دریافت ایمیل است که می‌توانید شخصی سازی کنید که هنگام دریافت ایمیل جدید با چه صدایی مطلع شوید.
 • Sent Mail: این مورد دقیقا برعکس گزینه‌ی قبل است و مربوط می‌شود به ارسال ایمیل توسط شما. هنگامی که ایمیلی ارسال می‌کنید، صدایی می‌شنوید که می‌توانید این صدا را خودتان انتخاب کنید!
 • Calendar Alerts: این قسمت مربوط به صدای نوتیفیکیشن تقویم است.
 • Reminder Alerts: اگر از برنامه‌ی Reminder استفاده می‌کنید و یادآورهایی برای خود تنظیم کرده‌اید، این گزینه مختص شماست و می‌توانید صدای نوتیفیکیشن یادآور خود را تنظیم کنید.
 • AirDrop: این گزینه مربوط می‌شود به ایردراپ؛ هنگامی که شما از طریق ایردراپ فایلی را دریافت کنید، صدایی را خواهید شنید که از این قسمت می‌توانید این صدا را شخصی سازی کنید.

«Keyboard Clicks»

این گزینه مربوط می شود به صدای کیبورد؛ یعنی اگر این گزینه فعال باشد و شما تایپ کنید یا شماره تماسی را بگیرید، صدای کلیک‌ها مشخص خواهد بود.

«Lock Sound»

اگر این گزینه فعال باشد، هنگامی که دیوایس خود را قفل می‌کنید صدایی خواهید شنید.

«System Haptics»

در مدل‌هایی از دستگاه‌های اپل که از قابلیت Haptics پشتیبانی می‌کنند،  پس از انجام برخی از اقدامات، مانند باز کردن نمایش امروز توسط کاربر و یا نگه داشتن انگشت بر روی یک پیام در تلگرام بازخورد لرزشی تقریبا قوی و ناگهانی احساس می‌شود. به این قابلیت System Haptics می‌گویند که می‌توانید از این قسمت آن را فعال و یا غیرفعال کنید که پیشنهاد می‌کنیم فعال نگه دارید!

آموزش‌های اپلی بیشتر را از بینهایت کالا دنبال کنید…