قیمت روز محصولات اپل

خریداری اپلیکیشن پادکست Scout FM توسط اپل رقیب جدید اپل موزیک

خریداری اپلیکیشن پادکست توسط اپل

منابع آگاه به بلومبرگ اظهار کردند که شرکت اپل اوایل سال میلادی جاری Scout FM را خریداری کرد که یک اپلیکیشن پادکست محبوب در گوشی‌های آیفون، اندروید و اسپیکر‌های هوشمند آمازون است.

در حالی که اپلیکیشن‌های پادکست از جمله اپلیکیشن اپل موزیک معمولا به کاربران اجازه می‌دهند یک پادکست را انتخاب و گوش کند، اما اپلیکیشن Scout FM بر خلاف اپل موزیک استیشن‌های پادکست درباره موضوعات مختلف ایجاد می‌کند. به عنوان مثال اگر فردی به ورزش علاقمند است، این اپلیکیشن استیشنی را ایجاد خواهد کرد که مجموعه‌ای از پادکست‌های ورزشی منتخب است.

این اپلیکیشن بر اساس تاریخچه پادکست‌هایی که فرد گوش کرده و ترجیحاتی که تعریف کرده و پیشنهاد‌های هوش مصنوعی، علاقمندی‌های وی را شناسایی می‌کند.

اپلیکیشن Scout FM در میان برخی از کاربران دستگاه‌های اپل محبوب است و ممکن است با CarPlay ادغام شود. این اپلیکیشن همچنین برای دستگاه‌های مبتنی بر الکسای آمازون بهینه شده است.

اپلکیشن scout fm اپل

سخنگوی اپل خرید این استارتاپ را تایید کرد، اما درباره آن توضیح بیشتری نداد. اپل پس از خرید، این برنامه را از دسترس خارج کرد.

پادکست‌ها به یکی از بخش‌های محتوایی کلیدی برای اپل تبدیل شده اند. این شرکت یکی از نخستین بازیگران فناوری بود که ۱۵ سال پیش پادکست را رواج داد و از آن زمان به کندی به قابلیت‌های جدید اپلیکیشن پادکست خود اضافه کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، خرید Scout FM یکی از خرید‌های متعددی است که شرکت اپل در سال ۲۰۲۰ انجام داده است. اپل اخیرا شرکت پرداخت موبی ویو، برنامه هواشناسی دارک اسکای و شرکت پخش محتوای واقعیت مجازی نکست وی آر را خریداری کرده است. سایر خرید‌های اپل شامل وی سیس، Xenor.ai و اینداکتیو برای بهبود Siri و هوش مصنوعی، فلیتس اسمیت برای مدیریت دستگاه سازمانی و استارت تاپ نرم افزار VR اسپیس هستند.