قیمت روز محصولات اپل

آغاز تولید آیفون SE 2020 در هند؛ اپل وابستگی به چین را کاهش می‌دهد

شرکت اپل یکی از برندهای بزرگ صنعت فناوری بوده که هر سال نسل جدیدی از محصولات خود را معرفی و عرضه می‌کند. در سال‌های اخیر شرکت بزرگ اپل به دنبال تولید گوشی‌های آیفون در کشور هند بوده و موفق شده تا با تاسیس کارخانه‌ای در این کشور،  گوشی‌های قدیمی خود را با هزینه پایین‌تری تولید کند. حال کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفتند تا گوشی محبوب آیفون SE 2020 را به تولیدات کارخانه هند خود نیز اضافه کنند.

کمپانی اپل در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار گوشی آیفون SE را در هند برای عرضه محلی در بازار این کشور تولید کرد و پس از مدتی شاهد تولید نسخه‌های آیفون ۶s، آیفون XR، آیفون ۷ و آیفون ۱۱ در کارخانه این کشور بودیم. اپل با تاسیس کارخانه در هند قصد دارد تا در طولانی مدت میزان وابستگی خود را به کشور چین کاهش دهد و تولیدات خود را به طور کلی از چین خارج کند، زیرا تحریم‌های تجاری آمریکا مشکلات بسیار زیادی را برای کالاهای تولید چین به وجود آورده است.

آغاز تولید آیفون SE 2020 در هند

در ماه ژوئن سال جاری شایعه‌هایی در خصوص تولید نسخه جدید آیفون SE 2020 در کارخانه هند به گوش می‌رسید. در همین راستا به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده که به شروع روند تولید گوشی‌های آیفون SE 2020 در کارخانه کشور هند اشاره دارد.

گوشی آیفون SE 2020 در ماه مارس سال جاری میلادی به بازار جهانی عرضه شد، اما محصول برای بازار هند با کمی تاخیر در ماه مه با قیمت پایه ۳۸۹۰۰ روپیه عرضه شد. در حال حاضر اپل تصمیم گرفته تا قیمت این گوشی را در بازار هند به ۳۵۹۹۹ روپیه کاهش دهد و انتظار می‌رود که با عرضه آیفون‌های SE 2020 تولید شده در کارخانه هند، قیمت این محصول در بازار محلی این کشور مجدداً کاهش یابد.

آیفون‌های SE 2020 تولید شده در کارخانه هند به زودی در بازار عرضه می‌شوند؛ همچنین گفته می‌شود که اپل تولید آیفون ۱۲ را از اواسط سال میلادی ۲۰۲۱ در کشور هند آغاز خواهد کرد. در هند، شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند برای واردات این محصول از کشورهای دیگر ملزم به پرداخت عوارض ۲۰ درصدی هستند، به همین دلیل اکثر شرکت‌های بزرگ به منظور معافیت از عوارض ۲۰ درصدی دولت هند، در این کشور کارخانه‌های متعددی تاسیس کرده‌اند.