قیمت روز محصولات اپل

عینک واقعیت افزوده فیسبوک سال ۲۰۲۱ از راه می رسد

anargift

فیسبوک را می توان از شرکت‌های بزرگ دنیای دیجیتال دانست و این شرکت ابتدا با خلق شبکه اجتماعی توانست به شهرت بزرگی دست یابد.

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک در جریان کنفرانس Facebook Connect که پیش‌تر با نام Oculus Connect شناخته می‌شد، اعلام کرد که اولین عینک واقعیت افزوده فیسبوک در سال ۲۰۲۱ روانه بازار می‌شود. فیسبوک به عنوان مالک Oculus به یکی از پیشگامان صنعت VR تبدیل شده است و حالا معرفی یک عینک AR می‌تواند دسترسی مردم به این فناوری را گسترش دهد. در این مراسم از هدست Oculus Quest 2 نیز رونمایی شد.

قیمت خرید کیف پول دیجیتال لجر نانو اس – کلیک کنید

زاکربرگ اعلام کرده است در ساخت عینک واقعیت افزوده خود با شرکت EssilorLuxottica که در زمینه حوزه عینک‌های فشن فعالیت می‌کند همکاری خواهد داشت. این عینک‌ها با برند ری بن روانه بازار می‌شوند.

دو مرحله برای توسعه‌ی عینک واقعیت افزوده فیسبوک

فیسبوک هنوز هیچ تصویری از نسخه نهایی عینک واقعیت افزوده خود را منتشر نکرده است؛ با این حال دو مرحله را برای توسعه این محصول در پیش دارد. در مرحله اول یک نمونه اولیه با قابلیت‌های پایه ساخته خواهد شد و سپس توسعه دستگاه نهایی با ویژگی‌های بیشتر آغاز می‌شود. فیسبوک سال گذشته ساخت نمونه اولیه عینک واقعیت افزوده را تایید کرد.

کار بر روی این پلتفرم آینده در حال حاضر تحت پروژه‌ای با نام Aria در حال انجام است. این پروژه شامل یک عینک و یک کنترلر پوشیدنی است. نمونه‌های اولیه این محصول و خروجی سه بعدی رندر شده آن را می‌توانید در تصاویر پایین مشاهده کنید. کار بر روی این پلتفرم آینده در حال حاضر تحت عنوان “Project Aria” در حال انجام است. نسخه‌های نمونه اولیه کنترلرها در بالا و در تصاویر پایین به صورت تصاویر سه‌بعدی رندر شده قابل مشاهده است.

کنترل کننده‌های متصل شونده به مچ دست می‌توانند حرکات انگشتان را به صورت دقیق رهگیری کنند. به این ترتیب کاربران هنگام در دست داشتن این مچ بند می‌تواند کار با صفحه کلید مجازی را با دقت بسیار بالا و مشابه صفحه کلیدهای معمولی انجام دهد. در عینک واقعیت افزوده فیسبوک از فناوری صوتی نیز استفاده میشود و با به‌کارگیری میکروفون‌ صداهای مزاحم اطراف که به عنوان نویز شناخته می‌شوند، حذف خواهد شد.

هدف پروژه آریا

پروژه آریا قرار نیست یک محصول نهایی را در اختیار کاربران بگذارد، بلکه هدف این پروژه چگونگی تکامل و تبدیل آن به یک محصول نهایی است. فیسبوک از همین ماه استفاده از هدست‌های آریا را به صورت عمومی آزاد می‌کند. سپس با جمع آوری داده‌های به دست آمده از کاربران موارد استفاده از فناوری AR مشخص خواهد شد. گفته می‌شود محصول نهایی بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ روانه بازار می‌شود.

قیمت خرید آیفون ۱۲ مینی اپل – کلیک کنید

فیسبوک قصد دارد از عینک واقعیت افزوده برای نمایش داده‌های مسیریابی و پیدا کردن اشیای مختلف استفاده کند، بدون نیاز به اینکه کاربر به صورت مداوم نیازمند چک کردن تلفن همراه خود باشد.

به هر حال باید منتظر ماند تا این پروژه فیسبوک عملیاتی شود…

منبع