قیمت روز محصولات اپل

آموزش نحوه استفاده از ویژگی‌های App Library در ios 14

ویژگی App Library یکی از موارد جدیدی است که به سیستم عامل iOS 14 اضافه شده است و تمام اپلیکیشن‌های شما را به صورت دسته بندی شده در یک صفحه به نمایش می‌گذارد. این ویژگی می‌تواند به هم ریختگی اپلیکیشن‌ها در هوم اسکرین آیفون را تا حدودی برطرف کند.

در نسخه‌های قبلی iOS، اپلیکیشن‌های شما در یک نقطه‌ای از هوم اسکرین قرار می‌گرفتند و شما باید در صفحه‌های مختلف به دنبال آن‌ها می‌گشتید. سیستم عامل اندروید که رقیب اصلی iOS است، از یک App Drawer برخوردار است که باعث جداسازی صفحات اپ‌ها و هوم اسکرین می‌شود. البته شما در اندروید میتوانید اپ‌ها را به هوم اسکرین اضافه کنید.

مشاهده و خرید گیفت کارت اپل ارزان – کلیک کنید

تا قبل از iOS 14 چنین چیزی در سیستم عامل iOS وجود نداشت. همه چیز در هوم اسکرین قرار می‌گرفت و هیچ آپشن دیگری در اختیار کاربران نبود. به عبارت دیگر هوم اسکرین تنها جایی بود که اپ‌ها در آن قرار داشتند. البته اگر یک اپلیکیشن در هوم اسکرین موجود نبود، باید از ویژگی جستجو استفاده می‌کردید…

خوشبختانه ویژگی App Library این مورد را تغییر داده است. تمام اپ‌هایی که در صفحات هوم اسکرین موجود هستند، در App Library نیز به چشم می‌خورند. این یعنی دیگر لازم نیست که در صفحات متعدد هوم اسکرین به دنبال اپلیکیشن مورد نظر خود بگردید. شما می‌توانید این صفحات را مخفی کنید تا خیلی سریع تر به App Library و اپلیکیشن مورد نظر خود برسید.

ویژگی‌های App Library

برای پیدا کردن بخش App Library باید به آخرین صفحه‌ی هوم اسکرین در سمت راست بروید. به عبارت دیگر یک صفحه‌ی دیگر به هوم اسکرین آیفون شما اضافه شده است!

همانطور که گفتیم App Library تمام اپلیکیشن‌های شما را به صورت دسته بندی شده نشان می‌دهد. این فولدرها شامل دسته‌های اجتماعی، کاربردی، سرگرمی و … میشوند. البته شما نمی‌توانید نام یا چینش این اپلیکیشن ها را تغییر دهید.

همچنین در بالای صفحه یک فولدر پیشنهادات وجود دارد که حاوی چهار اپلیکیشن پیشنهادی است. این اپ‌ها با نمونه‌هایی که Siri پیشنهاد میدهد متفاوت هستند و مشخص نیست که آیفون بر چه اساسی آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهد.  گفتنی است که هر فولدر شامل ۳ آیکن بزرگ و ۴ آیکن کوچک است. با کلیک بر روی آیکن‌های بزرگ، اپ‌ها به صورت مستقیم اجرا می‌شوند؛ اما با کلیک بر روی آیکن‌های کوچک، تمام اپ‌ها نمایان میشوند و شما باید اپ مورد نظر را انتخاب کنید.

ویژگی App Library در iOS 14
ویژگی App Library در iOS 14

اگر می‌خواهید تمام اپ‌های خود را به صورت یک لیست ببینید، باید بر روی نوار جستجو در بالای صفحه کلیک کنید و سپس می‌توانید اپ‌های خود را بر اساس حروف الفبا ببینید. همچنین شما می‌توانید اپ‌ها را از این بخش به هوم اسکرین منتقل کنید.

ویژگی App Library در iOS 14

تمام اپلیکیشن‌های جدید فقط در App Library نمایان می‌شوند و در هوم اسکرین موجود نمی‌شوند؛ در نتیجه با نصب یک اپ جدید شما مطمئن هستید که آن اپ به App Library اضافه شده است و چینش هوم اسکرین را به هم نریخته است. اگر می‌خواهید اپ ها به هوم اسکرین نیز اضافه شوند باید مراحل زیر را طی کنید:

Settings – Home Screen – Add to Home Screen

چگونه اپ‌ها را از App Library به هوم اسکرین منتقل کنیم؟

برای انجام این کار دو روش وجود دارند:

  • اگر می‌دانید اپلیکیشن مورد نظر در کدام فولدر وجود دارد، فولدر را باز کنید و انگشت خود را بر روی اپ نگه دارید و سپس آن را به سمت چپ یعنی هوم اسکرین انتقال دهید. گفتنی است که در App Library منوی ویرایش هوم اسکرین نمایش داده نمی‌شود.
  • اگر نمیدانید اپلیکیشن مورد نظر در کدام فولدر وجود دارد، باید از صفحه ‌ی جستجو استفاده کنید. وارد صفحه‌ی جستجو شوید و اپ را پیدا کنید و سپس انگشت خود را بر روی آن نگه دارید و اپ را به هوم اسکرین منتقل کنید.

همچنین برای منتقل کردن اپ در صفحه‌های هوم اسکرین نیز باید انگشت خود را بر روی اپ‌ها نگه دارید و اپ را به صفحات و فولدرهای مختلف منتقل کنید!

اپ‌های شما همیشه در App Library موجود می‌باشند و تحت هیچ شرایطی از آنجا حذف نمی‌شوند؛ مگر اینکه اپلیکیشن را کلاً از گوشی حذف کنید.

قیمت خرید کاور گلس ۳۶۰ درجه اپل واچ مدل PC Matte – کلیک کنید

آیا می‌توانیم اپ‌ها را مستقیما از App Library حذف کنیم؟

بله. به دو روش می‌توانید این کار را انجام دهید:

  • بر روی یک نقطه‌ی خالی در App Library به مدت طولانی لمس کنید. سپس بر روی علامت ضربدر در بالای یک اپلیکیشن کلیک کنید. در نهایت بر روی Delete App کلیک کنید.
  • مستقیماً بر روی یک اپ به مدت طولانی کلیک کنید و سپس آن را حذف کنید.
ویژگی App Library در iOS 14