قیمت روز محصولات اپل

مقایسه‌ی آیفون ۱۱ پرو با آیفون SE 2020

مقایسه‌ی آیفون 11 پرو با آیفون SE 2020

آیفون ۱۱ پرو با وجود این که هزینه‌ی تقریبی ۶۰۰ دلار بیشتر از آیفون SE 2020 دارد، در عین حال ویژگی‌ها و همچنین دوربین بسیار پیشرفته تری هم نسبت به آیفون SE 2020 دارد. آیفون SE 2020 به مدت ۸ ماه دیرتر از آیفون ۱۱ پرو وارد بازار شد و ارزان‌ترین گوشی جایگزین آیفون ۸ در فروشگاه‌های اپل است. در ادامه مقایسه‌ی آیفون ۱۱ پرو با آیفون SE 2020 را خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهیم…

مشخصات و قیمت گوشی آیفون SE 2020 اپل – کلیک کنید

مقایسه‌ی آیفون ۱۱ پرو با آیفون SE 2020

می‌دانیم که هزینه‌ی پایین‌تر نشان از ویژگی‌ها و قابلیت‌های کمتر است، اما تقریبا تمامی ویژگی‌های کمتر آیفون SE 2020 نسبت به آیفون ۱۱ مربوط به دوربین آن است.
با وجود پیشرفت‌های چشمگیر در دوربین آیفون ۱۱ پرو، اما باید بدانیم تفاوت قیمت ۶۰۰ دلاری نیز مشهود است و بسیاری از کاربران نیازی به دوربین پیشرفته برای انجام کارهایشان ندارند.

مقایسه‌ی آیفون 11 پرو با آیفون SE 2020

تفاوت در دوربین‌ها

آیفون ۱۱ پرو از دوربین‌های سه گانه ۱۲ مگاپیکسلی Wide، Ultra wide برخوردار است، اما آیفون اس ای تنها از دوربین زاویه دید گسترده بهره می‌برد و این تفاوت به معنای بزرگنمایی نوری، حالت شبانه و تنظیمات خودکار است. دستگاه قوی‌تر نیز دستگاهی است که در کنار Animoji و Memoji از یک دوربین trueDepth (عمق واقعی) برخوردار است، اما در مقابل آیفون SE 2020 فقط یک دوربین facetime HD7 MP ارائه میدهد.
با وجود این تفاوت‌ها، هر دو آیفون در دوربین ویژگی‌های مشترکی نیز دارند؛ به عنوان مثال، هر دوی آن‌ها نورپردازی پرتره را با شش جلوه و لرزشگیر نوری ارائه می‌دهند.

در آیفون اس ای و آیفون پرو ۱۱ تمام ویژگی‌های فلشtru tone و slow syn در حالت فیلمبرداری با ضبط ۴k در ۲۴ فریم در ثانیه، ۳۰ فریم در ثانیه و ۶۰ فریم در ثانیه موجود هست.

قیمت

همانطور که گفته شد آیفون اس ای ارزان‌ترین گوشی کنونی اپل است؛ در حالی که آیفون ۱۱ پرو کوچکتر از دو مدل گران‌قیمت شرکت اپل است.
آیفون ۱۱ پرو علاوه بر این که نسبت به اس ای دوربین بهتر دارد، از نمایشگر با کیفیت بالاتر و بزرگتر و همچنین عمر باتری بیشتر و مقاومت بیشتری در برابر آب برخوردار است.

آیفون ۱۱ پرو یا آیفون SE 2020؟

اگر به دنبال تهیه‌ی مدل ارزان‌تر هستید، آیفون اس ای را انتخاب کنید؛ زیرا این مدل از همان چیپست مدل گرانقیمت‌تر بهره می‌برد و یک دوربین فوق العاده با زاویه دید ۲۰ مگاپیکسلی دارد که بوسیله‌ی دوربینش می‌توانید کارهایی مشابه با کارکرد آیفون ۱۱ پرو را انجام دهید.

در مقابل اگر کاربر به دنبال گزینه‌های اضافی‌تری مانند Face ID، نمایشگر بزرگتر و بهتر، فضای ذخیره سازی بیشتر و بسیاری از ویژگی‌های جدید دوربین باشد، مدل آیفون ۱۱ پرو برای خرید مناسب‌تر است…