قیمت روز محصولات اپل

قابلیت واکی تاکی در اپل واچ چیست و آموزش کار با واکی تاکی در ساعت‌های هوشمند اپل

واکی تاکی در اپل واچ

اگر می‌خواهید زمانی که در یک جمع هستید، دوستتان را پیدا کرده و با او صحبت کنید، می‌توانید با استفاده از قابلیت واکی تاکی در اپل واچ خود و فقط با زدن یک ضربه، او را پیدا کرده و درست مانند دستگاه بی‌سیم با اون صحبت کنید! برای استفاده از قابلیت واکی تاکی، هر دو طرف باید به اپل واچ سری ۱ به بالا به همراه watchOS 5.3 یا بالاتر مجهز باشند! نکته قابل توجه این قابلیت این است که حتما نباید به آیفون دسترسی داشته باشید و تنها با خود اپل واچ می‌توانید مکالمه صوتی انجام دهید! در این مقاله از بینهایت کالا بیشتر در مورد قابلیت واکی تاکی در اپل واچ صحبت خواهیم کرد…

مشاهده و خرید گیفت کارت ارزان گوگل پلی – کلیک کنید

همچنین لازم به ذکر است که هر دو نفر باید برنامه‌ی FaceTime را بر روی آیفون خود با iOS 12.4 تنظیم کنند تا بتوانند مکالمات صوتی FaceTime را برقرار کنند. دقت داشته باشید که برنامه واکی تاکی و همچنین FaceTime در همه کشورها یا مناطق در دسترس نیست…

چگونه دوستان خود را به برنامه واکی تاکی در اپل واچ اضافه کنیم؟

 • در قدم اول برنامه‌ی واکی تاکی را روی ساعت هوشمندتان باز کنید.
 • بر روی Add Friends تپ کرده و مخاطبتان را انتخاب کنید.
 • صبر کنید تا دوستتان دعوت را بپذیرد! کارت مخاطب آن‌ها به رنگ خاکستری باقی می‌ماند و تا زمانی که دوست شما دعوت را نپذیرد، این کارت زیر اسم دوستانی که دعوت کرده‌اید قرار می‌گیرد. بعد از تایید درخواست شما، کارت تماس آن‌ها زرد شده و شما و دوستتان می‌توانید مکالمه صوتی برقرار کنید!
واکی تاکی در اپل واچ

زمانی که می‌خواهید یکی از دوستانتان را حذف کنید، برنامه‌ی واکی تاکی در اپل واچ را باز کرده و اسم دوستتان را به سمت چپ کشیده و بعد گزینه‌ی Delete را انتخاب کنید یا می‌توانید برنامه‌ی Apple Watch را بر روی آیفون خود باز کنید و برنامه‌ی واکی تاکی را انتخاب کنید و گزینه‌ی Edit را بزنید؛ سپس علامت (-) را انتخاب کنید و بعد Delete را بزنید.

چگونه یک دعوتنامه‌ی واکی تاکی را بپذیریم؟

وقتی کسی شما را به برنامه‌ی واکی تاکی دعوت می‌کند، می‌توانید گزینه‌ی Allow را انتخاب کنید. اگر در بار اول این دعوتنامه را از دست دادید، می‌توانید آن را در قسمت اعلانات پیدا کنید و همچنین این دعوتنامه‌ها در خود برنامه‌ی واکی تاکی نیز ظاهر می‌شوند.

پذیرفتن دعوتنامه‌ی واکی تاکی

چگونه یک مکالمه‌ی واکی تاکی را شروع کنیم؟

 • برنامه‌ی واکی تاکی را در اپل واچ خود باز کنید.
 • دوست خود که مایلید با او مکالمه داشته باشید را انتخاب کنید!
 • دکمه‌ی گفتگو را لمس کرده و نگه دارید و در ادامه خیلی راحت صحبت کنید. اگر می‌بینید که بر روی صفحه نمایش گزینه‌ی Connecting آمده است، باید صبر کنید تا اتصال برقرار شود. بعد از برقراری ارتباط واکی تاکی، دوستتان صدایتان را می‌شنود و می‌توانید با وی صحبت کنید.

زمانی که دوستتان اپل واچ را بر دست دارد و برنامه‌ی واکی تاکی آن نیز روشن است، مدام پیام‌هایی مبنی بر تماس شما دریافت می‌کند!

چگونه می‌توان از طریق واکی تاکی صحبت کرد؟

 • دکمه‌ی talk را نگه دارید و صحبت کنید.
 • زمانی که صحبتتان را انجام دادید صبر کنید؛ دوستتان صدایتان را می‌شنود.

برای تغییر تن صدا، از دکمه‌ی digital crown استفاده کنید…

روشن و خاموش کردن برنامه‌ی واکی تاکی

 • برنامه‌ی واکی تاکی را باز کنید.
 • واکی تاکی را خاموش یا روشن کنید. اگر در زمانی که خاموش هستید کسی سعی کند که با شما مکالمه برقرار کند، یک اعلان ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد صحبت کنید.
 • همچنین برای خاموش و روشن کردن واکی تاکی می‌توانید در قسمت Control Center بر روی دکمه‌ی واکی تاکی ضربه بزنید.
آموزش کار با واکی تاکی در ساعت‌های هوشمند اپل
 • اگر Silent Mode را در کنترل سنتر روشن کنید، هنوز می‌توانید صدای دوستتان را بشنوید.
 • اگر Theater Mode را روشن کنید، به طور خودکار باعث می‌شود که با واکی تاکی صحبت نکنید.
 • اگر به disturb mirror بر روی تنظیمات آیفون خود دست نزنید، می‌توانید مدیریت کنید که چه هشدارهایی از واکی تاکی و درچه زمانی ظاهر شوند.
مشاهده و خرید اپل واچ اس ای – کلیک کنید