قیمت روز محصولات اپل

تفاوت‌‌های بین ایرپاد ۲ و ایرپاد پرو

تفاوت‌‌های بین ایرپاد 2 و ایرپاد پرو

همانطور که قیمت ایرپاد پرو حدود دویست و پنجاه پوند (۲۵۰ دلار و یا ۳۹۹ دلار استرالیا) است و از قیمت ایرپاد ۲ که حدودا ۱۵۹ پوند (۱۵۹ دلار و یا ۲۴۹ دلار استرالیا) است بالاتر می‌باشد، می‌توان از ایرپاد پرو انتظار ارائه‌ی خدمات بالاتری نسبت به نسل دوم آن داشت؛ حال سوال این است که اگر ما ایرپاد ۲ داشته باشیم آیا به صرفه است که آن را ارتقا دهیم یا بهتر این است که منتظر ایرپاد نسل سوم بایستیم؟! در ادامه تفاوت‌های بین ایرپاد ۲ و ایرپاد پرو را برای شما آورده‌ایم…

مشاهده و خرید ایرپاد اپل – کلیک کنید

تفاوت‌‌های بین ایرپاد ۲ و ایرپاد پرو

در ادامه‌ی این مطلب از بینهایت کالا، تفاوت‌‌های بین ایرپاد ۲ و ایرپاد پرو را بطور مختصر و تیتروار برای شما بازگو می‌کنیم:

«حذف نویز و صداهای اضافه»

ایرپاد نسل دوم هیچ گونه فناوری برای از بین بردن نویز را ندارد و خودتان باید تشخیص بدهید کدام صدا نویز است و کدام صدای اصلی؛ اما ایرپاد پرو این ویژگی را دارد که به طور مداوم ۲۰۰ بار در ثانیه تنظیم می‌شود.

صداهایی مانند صدای قطار کم و بیش بصورت کامل حذف می‌شوند، در حالی که صداهای کمتر مانند پچ پچ اداری به یک زمزمه کاهش می‌یابند!
این مشخصه‌ی ایرپاد پرو در زمان دوچرخه سواری و یا پیاده روی طوری عمل می‌کند که صدای خارج و صدای موسیقی هماهنگ باشد و شخص استفاده کننده به طور کامل از موسیقی خود لذت ببرد.

در این مورد برنده‌ی رقابت ایرپاد پرو است.

«عمر باتری»

یکی از تفاوت‌های بین ایرپاد ۲ و ایرپاد پرو در عمر باتری آن‌هاست! ایرپاد ۲ به مدت ۵ ساعت روشن می‌ماند و تا ۱۹ ساعت تامین می‌شود، اما ایرپاد پرو ۴ ساعت و نیم روشن است و مانند نسل دوم تا ۱۹ ساعت تامین می‌شود. اگر ویژگی لغو نویز را در ایرپاد پرو خاموش کنید، بیشتر از این زمان نیز می‌تواند برای شما کار کند!!
هر دو AirPod دارای موارد مشابه شارژ بی سیم هستند که با Qi سازگار است؛ در حالی که AirPod های نسل دوم با شارژ کیس استاندارد نیز سازگار است.

در این مورد ایرپاد ۲ پیروز رقابت شد.

«طراحی و اندازه»

برخلاف گوشی‌های ایرپاد ۲ که نمی‌توانند با اندازه و فرم گوش هر شخصی هماهنگ شود، ایرپاد پرو با سر سیلیکونی طوری طراحی شده است که بتوان راحت و بدون دردسر برای هر شخصی قابل استفاده باشد و منافذی که دارد مانع از ایجاد فشار در حالت لغو نویز می‌شود. در هر بسته سه مدل سر سیلیکونی گذاشته شده است تا با هرکدام که راحت تر هستید موسیقی دلخواهتان را بشنوید.

ایرپاد پرو

اگر ورزشکار هستید، ایرپاد پرو بیشتر به کارتان می‌آید؛ زیرا در برابر عرق و رطوبت مقاوم است و این ویژگی در ایرپاد ۲ وجود ندارد.

در این مورد ایرپاد پرو پیروز میدان است.

«قابلیت اتصال»

به لطف ترکیبی از تراشه‌های عالی H1 و بلوتوث ۵.۰ اپل، هر دو AirPods و AirPods Pro عملکرد بی سیم بی عیب و نقصی دارند و اتصال به تلفن همراه را خیلی سریع ارائه می‌دهند.

برنده این قسمت مشخص نیست، زیرا هردو کامل هستند.

«کنترل»

هر دو ایرپاد با قدرت صدای شما قابل کنترل هستند؛ تراشه H1 اپل، دکمه‌ها را قادر می‌سازد تا با دستور صوتی «Hey Siri» عمل کنند.
علاوه بر این، هر دو مدل دارای کنترل لمسی هستند، البته به شکلی متفاوت!
یکی از نارضایتی‌هایی که در مورد هردو ایرپاد وجود دارد این است که نمی‌توان با استفاده از گوشی تلفن همراه تنظیمات صدا را اعمال کرد و حتما باید از حالت siri استفاده کرد.

همانند بخش قابلیت اتصال، برنده این قسمت هم مشخص نیست، زیرا هردو کامل هستند.

تفاوت‌‌های بین ایرپاد 2 و ایرپاد پرو

«کیفیت صدا»

کیفیت صدا در ایرپادهای استاندارد که ایر پاد ۲ نیز جزوی از آن‌هاست، مانند بسیاری از محصولات اپل تمیز، خنثی و متعادل است.
در airpods pro با وجود غیر فعال بودن لغو نویز، صدا وضوح بهتری دارد و به نظر نسبت به ایرپاد ۲ بسیار کامل‌تر و غنی‌تر می‌باشد.
ایرپادهای ۲ کاملاً قادر به مطابقت با کیفیت صدای سونی WF 1000XM3 نیستند، ولی airpods pro این مشخصه‌ی تطابق را دارد.

برنده‌ی این قسمت ایرپاد پرو می‌باشد.

مشاهده و خرید ایرپاد مکس اپل – کلیک کنید

در نهایت می‌گوییم هر دو ایر پاد خدمات بسیار عالی را ارائه می‌دهند، اما اگر بودجه‌ی شما متناسب با خرید ایرپاد پرو است، به نظر بهتر است این گزینه را برای خرید انتخاب کنید تا ویژگی‌های جدید ایرپاد را نیز تجربه کنید؛ اما اگر نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید، همان ایر پاد ۲ نیز خدمات خوبی را به همراه عمر باتری بیشتر به شما ارائه می‌کند. به علاوه با خرید ایرپاد ۲ می‌توانید ۱۰۰ پوند نیز پس انداز داشته باشید!!