قیمت روز محصولات اپل

آموزش نحوه استفاده از تنظیمات کنترل سنتر اپل واچ

شاید تا به حال متوجه این قابلیت نشده باشید، اما کنترل سنتر اپل واچ شما یک مرکز کنترل هوشمند با کلیدهای متفاوت برای تنظیمات اصلی دستگاه شماست و قابلیت شخصی سازی را نیز دارد!

همانند کنترل سنتر آیفون و آیپد اپل واچ نیز از چنین قابلیتی برخوردار است تا تنظیمات دلخواه خود را در آن قرار دهید و به وسیله آن هم گوشی و هم اپل واچ خود را کنترل نمایید.

مشاهده و خرید اپل واچ سری ۵ – کلیک کنید

مهم نیست در چه قسمتی از اپل واچ قرار دارید. در صفحه اصلی هستید یا درون هر برنامه‌ای. کافیست انگشت خود را از قسمت زیرین اپل واچ به بالا بکشید تا تنظیمات کنترل سنتر ظاهر شود. اگر این روش ظاهر شدن اپل را دوست نداشتید می‌توانید از منوی تنظیمات کنترل سنتر در اپل واچ حالت‌های دیگر ظاهر شدن کنترل سنتر را امتحان کنید.

کاربردهای کنترل سنتر

به عنوان مثال اگر در حال اسکرول کردن یک لیست هستید یا در برنامه‌های دیگر می‌توانید روش touch and swipe رو امتحان کنید؛ بدین گونه که ابتدا انگشت خود را در قسمت زیرین اپل واچ نگه داشته و بعداز چند ثانیه به بالا بکشید تا مزاحمتی برای برنامه‌های دیگر نداشته باشد.

کنترل سنتر اپل واچ راهی آسان برای بررسی میزان شارژ باتری، فعال کردن حالت سکوت، فعال کردن حالت عدم مزاحمت، تبدیل ساعت اپل به چراغ قوه، فعال کردن مد و حالت تئاتر و … است.

برای مثال اگر می‌خواهید اپل واچ خود را در حالت سکوت قرار دهید بسته به شرایطی که در آن قرار دارید، می‌توانید یکی از گزینه‌های پرواز، بی صدا، حالت تئاتر و یا حالت مزاحم نشوید را انتخاب کنید.

آموزش نحوه استفاده از کنترل سنتر اپل واچ

اگر تمایل دارید تا حالت هواپیما را به صورت همزمان بر روی اپل واچ و آیفون فعال کنید، برنامه Apple Watch را بر روی آیفونتان باز کنید، روی My Watch تپ کنید، به مسیر General> Airplane Mode رفته و در ادامه گزینه Mirror iPhone را روشن کنید. با روشن کردن این گزینه، هر زمانی که حالت هواپیما را بر روی یکی از دستگاه‌های خود روشن کنید، دستگاه دیگر هم به صورت خودکار وارد حالت پرواز خواهد شد.

شخصی سازی کنترل سنتر

می‌توان دکمه‌های موجود در Control Center را با انجام این مراحل به دلخواه تنظیم کرد:

  • گام اول: پایین صفحه را لمس کرده و انگشت خود را بر روی آن نگه دارید، سپس برای باز کردن کنترل سنتر صفحه را به سمت بالا بکشید.
  • گام دوم: به بخش پایینی مرکز کنترل رفته و در ادامه بر روی Edit ضربه بزنید.
  • گام سوم: یکی از دکمه‌ها را گرفته و آن را به مکان جدید و دلخواهتان بکشانید.
  • گام چهارم: زمانی که جا به جایی آیکن‌ها را به انجام رساندید، بر روی Done تپ کنید.