قیمت روز محصولات اپل

ویژگی‌های جدید اپل موزیک در iOS 14

در این مطلب قصد داریم ویژگی‌های جدید اپل موزیک که در iOS 14 شاهد آن هستیم را معرفی کنیم…

با انتشار iOS 14 و iPadOS 14 در پاییز امسال، ویژگی‌های جدیدی به سرویس اپل موزیک اضافه می‌شود که در این مقاله به این قابلیت‌ها خواهیم پرداخت…

مشاهده و خرید گیفت کارت ارزان اپل موزیک – کلیک کنید

تبدیل قسمت For You به Listen Now

قسمتی از برنامه اپل موزیک که در iOS 13 با نام For You شناخته می‌شد، در iOS 14 به گزینه‌ی Listen Now تغییر می‌یابد.

اپل در تلاش است تا به روالی که اسپاتیفای تا کنون در سرویس خود پیش گرفته برسد؛ پیشنهادهای شخصی برای آهنگ‌ها و لیست‌هایی برای پخش…

در تب Listen Now، اپل بیشتر بر روی محتوای شخصی تمرکز می‌کند و آهنگ‌های متناسب با سلیقه‌ی شما را ارائه میدهد!

از این قسمت لیست‌های Replay نیز موجود است که می‌توان گفت لیست‌هایی هستند که همه ساله موسیقی مورد علاقه‌ی سال‌های گذشته‌ی شما را جمع آوری می‌کنند.

اجرای خودکار آهنگ‌ها

قطع به یقین طرفداران Spotify از این که قبلا این ویژگی در اپل موزیک وجود نداشته است شگفت زده خواهند شد! اگر لیست پخش به پایان برسد، اکنون اپل می‌تواند پخش موسیقی‌های مشابه را ادامه دهد؛ بنابراین هیچ‌وقت سکوت در هدفون یا بلندگوها نخواهد بود…

این عملکرد با فعال کردن یک گزینه جدید در بین کنترل‌های پخش فعال می‌شود و علامت آن به شکل یک علامت بینهایت است.

اجرای خودکار آهنگ‌ها در اپل موزیک

ویجت (Widget) جدید

سیستم عامل iOS 14 به کاربران این امکان را می‌دهد که ویجت‌ها را حتی در میان آیکن‌ها در صفحه اصلی قرار بدهند. Apple Music نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای سه ویجت جدید در اندازه‌های مختلف است که می‌تواند در صفحه‌ی اصلی یا در قسمت Today view قرار گیرد!

متاسفانه Apple Widget API به کاربر، اجازه‌ی کنترل یا هرگونه تعامل را نمی‌دهد. ویجت اپل موزیک فقط می‌تواند آلبوم‌ها و لیست‌های پخش قبلی را اجرا کند؛ در عوض تنها با یک ضربه بر روی Widget آن برنامه را اجرا می‌کند.

اپل موزیک در آی او اس 14

بهبود اپلیکیشن در iPad

در iPadOS 14، آیپد از صفحه نمایش بزرگتر با منوهای جانبی در برنامه‌های مختلف استفاده می‌کند. همین مورد در اپل موزیک نیز صادق است که دارای یک منوی جانبی است و شما را به تب‌های Listen now، جستجو، رادیو، کتابخانه‌ها و لیست‌های پخش فرا می‌خواند…

همچنین اپل موزیک در آیپد یک حالت تمام صفحه را دریافت کرده است که جلد آلبوم را بزرگتر و متن موسیقی را به عبارتی به حالت کارائوکه (Karaoke) نشان می‌دهد.

تغییرات و بهبودهای بیشتر

  • جستجوی بهتر: اپل موزیک دارای نوار جستجوی پیشرفته است. حتی قبل از شروع به نوشتن در کادر جستجو، می‌توانید موسیقی‌های محبوب را مشاهده کنید.

در قسمت Library نیز یک بخش جستجو اضافه شده که جستجو در میان آهنگ‌های خودتان را آسان‌تر می‌کند.

مشاهده و خرید گیفت کارت اسپاتیفای – کلیک کنید
  • پشتیبانی از سمعک: برنامه‌ی اپل موزیک همچنین از ویژگی‌های جدید برای بهبود پخش موسیقی برای افراد دارای اختلال شنوایی پشتیبانی می‌کند.
  • فهرست آهنگ‌ها: در قسمت هنرمندان، خواننده‌ها و موزیسین‌ها می‌توانند فهرست اجراهای خود را اضافه کنند؛ بنابراین هرکسی اطلاعاتی در مورد اجراهای یک هنرمند در کنسرتش را بخواهد، می‌تواند آن را در اپل موزیک پیدا کند!

زمان عرضه iOS 14

آی او اس ۱۴ در پاییز امسال برای عموم منتشر خواهد شد، اما شما اگر دوست دارید این تغییرات را زودتر از موعد اعلام شده تجربه کنید، می‌توانید نسخه بتای iOS 14 را امتحان کنید!

اپل موزیک برای اندروید نیز در دسترس است و این تغییرات در نهایت برای اندرویدی‌ها نیز لحاظ خواهد شد، اما این اتفاق قبل از پاییز نمی‌افتد…