قیمت روز محصولات اپل

قابلیت Face ID در مک بوک های اپل

قابلیت Face ID در مک بوک های اپل

بر اساس گزارش تازه انتشار یافته، قرار است به زودی یک قابلیت موجود در تبلت آیپد و گوشی آیفون به مک‌های اپل هم منتقل شود. این یعنی سیستم‌های رایانه‌ای مک اپل به گزینه‌های بهتری در تجربه کاربری یعنی قابلیت Face Id مجهز خواهند شد.

شرکت اپل را باید یکی از بزرگترین تولید کننده محصولات دیجیتال از قبیل تلفن هوشمند، تبلت و لپ تاپ دانست. هر ساله این شرکت نسل جدید سیستم‌های رایانه‌ای مک خود را معرفی کرده که از سخت افزار جدیدتر و طراحی بهبودیافته بهره می‌برند.

مشاهده و خرید اشتراک ارزان اپل وان – کلیک کنید

این ویژگی چیزی نیست جز قابلیت Face ID مک که از جمله قابلیت‌های معمولی آیپد و آیفون محسوب می‌شود. به کمک فیس آیدی افراد می‌توانند تشخیص چهره داشته باشند و با کمک آن می‌توان قفل دستگاه را باز کرد!

نشانه‌هایی از قابلیت Face ID در مک بوک های اپل

وب سایت ۹To5Mac توانسته در سورس کدهای دوربین TrueDepth در سیستم عامل macOS Big Sur به اطلاعاتی دست یابد. این نشان می‌دهد که اپل مشتاقانه منتظر است تا ویژگی تشخیص چهره را به رایانه‌های خود هم منتقل کند…

اپل از رمزگذاری “PearlCamera” برای دوربین TrueDepth و Face ID استفاده می‌کند. این سورس کدهای جدید است که در macOS Big Sur beta 3 با کدهایی مانند “FaceDetect” و “BioCapture” یافت شد که نشان می‌دهد از PearlCamera پشتیبانی می‌کند. با تمام این تفاسیر قرار است به زودی فیس آیدی را در سیستم عامل macOS تجربه کنیم.

در ادامه این گزارش آمده است که اجرای این طرح هنوز در مراحل اولیه است. از این رو، ممکن بوده مدتی طول بکشد تا اپل مدل جدید Mac با دوربین TrueDepth را معرفی کند تا از قابلیت Face ID پشتیبانی نماید.

ما هنوز در مورد چگونگی عملکرد Face ID بر روی Mac اطلاع نداریم، اما به احتمال زیاد به همان روشی که در آیفون و آیپد کار می‌کند، روی مک هم به کار گرفته می‌شود.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند…