قیمت روز محصولات اپل

اپل پنسل جدید دارای حسگر تشخیص رنگ است

اپل پنسل فراتر از یک قلم

شرکت اپل همیشه به ثبت پتنت‌های مختلف می‌پردازد که برخی از آن‌ها عملی شده و برخی نیز در هاله‌ای از ابهام باقی می‌ماند. در این بین به تازگی برند کوپرتینویی تصمیم گرفته پتنتی را به ثبت برساند که در آن قلم اپل پنسل دارای حسگری برای تشخیص رنگ به صورت هوشمند است.

تاکنون قلم اپل پنسل با چنین ویژگی معرفی نشد و تمامی مدل‌ها معمولی بوده و تنها برای کاربری لمسی به کار گرفته می‌شوند. البته قلم اپل پنسل یک مدل نرم و با ارگونومی بوده که تجربه کاربری لذت بخشی به کاربر ارائه می‌دهد…

مشاهده و خرید لوازم جانبی آیپد – کلیک کنید

اپل به‌تازگی درخواست ثبت یک پتنت را ارسال کرده است که نشان می‌دهد این شرکت در حال افزودن یک قابلیت جدید به اپل پنسیل است که این قلم هوشمند را قادر به تشخیص رنگ می‌سازد.

پتنت اپل با عنوان “Computer System With Color Sampling Stylus” که معنای فارسی آن “سیستم کامپیوتری به همراه قلم تشخیص رنگ” است به ثبت رسیده است. این پتنت یک قلم هوشمند را نشان می‌دهد که می‌تواند رنگ‌های واقعی را شناسایی کند و از آن در طراحی‌های هنری، نقاشی، ویرایش و … استفاده خواهد شد.

اپل پنسل فراتر از یک قلم

اپل درصدد است تا قلم اپل پنسلی را در آینده معرفی کند که فراتر از یک قلم است و از سطح هوشمندی بالایی برخوردار است. البته این احتمال وجود دارد علاوه بر قلم هوشمند، اپل به کالیبراسیون نمایشگر، کالیبرسایون پرینتر، اندازه گیری موارد سلامتی و برخی دیگر در این زمینه اشاره کرده باشد.

بنابراین قطع به یقین نباید بیان داشت که شرکت کوپرتینویی به دنبال قلم هوشمند نسل جدید اپل پنسل است و ویژگی‌هایی فراتر از یک قلم لمسی ارائه می‌دهد.

این پتنت مشخص نیست چه زمانی به واقعیت تبدیل می‌شود و احتمالا در سال‌های آینده تبلت‌های اپل با قلم هوشمندی همراه خواهند شد تا کاربری لذت بخشی را رقم زنند…

گذشته از آن، این قلم‌ها مدل‌های معمولی نیستند و باید انتظارات بسیاری از آن‌ها داشت!