قیمت روز محصولات اپل

آشنایی با جستجوی هوشمند در بخش Photos سیستم عامل iOS

قطعا سیستم عامل iOS اپل در طول چند سال گذشته دست خوش تغییرات بسیاری بوده و هر ساله این شرکت سعی کرده ویژگی‌های جذابی را به این سیستم عامل بیفزاید…

اما یکی از ویژگی‌هایی که اخیرا به سیستم عامل iOS و iPadOS افزوده شد، قابلیت جستجوی هوشمند در بخش Photos این دو سیستم عامل است.

به شکلی که افراد می‌توانند با کمک هوش مصنوعی سرچ هوشمندانه‌ای داشته باشند و سریعتر در آلبوم تصاویر، تصویر مورد نظر را پیدا کنند.

برخی افراد هنگامی که با گوشی هوشمند آیفون یا تبلت آیپد خود کار می‌کنند، به ثبت تصاویر بسیاری می‌پردازند که یافتن یک تصویر در میان انبوهی از تصاویر، امر دشواری است و آسان نخواهد بود!!

در این بین با کمک قابلیت جدید سیستم عامل اپل افراد به سادگی و در زمانی بسیار کوتاه قادرند تصویر مورد نظر خود را پیدا کرده و مشاهده کنند. این قابلیت را در هر سیستم عامل نمی‌توان یافت و اپل از اولین شرکت‌هایی بوده که آن را در پلتفرم نرم افزاری خود تعبیه کرد…

کمک گرفتن از هوش مصنوعی

شاید اپلیکیشن فوتوز اپل به ترتیب و طبق زمان ثبت عکس، تصاویر را کنار هم قرار می‌دهد، اما همچنان گاهی دشوار است که بتوان تصویر مورد نظر را پیدا کرد و نیاز به جستجوی نسبتا طولانی دارد.

قابلیت مورد اشاره که از هوش مصنوعی برای یافتن تصویر کمک می‌گیرد، پس از ثبت تصویر به آنالیز تصاویر پرداخته تا مشخص کند کدام تصویر توسط کاربر تحت جستجو قرار دارد.

همانطور که از نام این قابلیت پیداست، افراد به سادگی از طریق جستجوی هوشمند می‌توانند به سرعت عکس مورد نظر را در فهرست تصاویر گوشی آیفون یا آیپد خود پیدا کنند.

اپل و تیم توسعه نرم افزاری آن سعی کرده تا این قابلیت را در نظر گیرند و راحتی برای کاربران تدارک بینند. چند ماهی از در دسترس قرار گرفتن این قابلیت می‌گذرد و یک ویژگی کاربردی برای افرادی است که همیشه مایلند به ایجاد آلبوم تصاویر روی گوشی یا تبلت اپلی خود بپردازند.

جلب نظر کاربران سیستم عامل iOS

از این رو می‌توان با سیستم عامل جدید iPadOS یا iOS جدید به این ویژگی دست یافت. بسیاری از سیستم عامل‌های دیگر از چنین ویژگی بی بهره هستند و شرکت اپل سعی داشته با این قابلیت نظر مخاطبان را جلب سازد.

در این میان یک روش بسیار مناسب برای پیدا کردن عکس‌ها استفاده از هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی توسعه داده شده توسط شرکت اپل پس از مدت کوتاهی از زمان ثبت عکس‌ها در بخش فوتوز، تصاویر را آنالیز می‌کند و بر اساس موارد قرار داده شده در عکس می‌تواند امکان پیدا کردن تصاویر را برای شما فراهم بیاورد.

ناگفته نماند اگر به دنبال قابلیتی کاربردی هستید که بتواند نظر شما را جلب کند، این ویژگی بسیار کارآمد است؛ بنابراین باید بیان داشت به کمک این قابلیت افراد در جستجو بهتر می‌توانند عمل کنند و شاهد یافتن سریع تصویر به ثبت رسیده باشند.

مشاهده و خرید کیف پول لجر – کلیک کنید

برای دستیابی به این قابلیت باید فرآیند زیر را دنبال کنید.

  1. روی اپ فوتوز برای مدت زمان کوتاه تپ کنید.
  2. روی Search لمس کنید.
  3. به تب جستجو مراجعه کنید.
  4. یک کلمه را تایپ کنید. (بایستی به انگلیسی باشد)
  5. همچنین می‌توانید تاریخ تصویر به ثبت رسیده را هم ذکر کنید.
  6. در نهایت تصویر پیدا خواهد شد.